Esimene klass Tartus lasteooperit vaatamas

19. märtsil peale esimest tundi sõitsid esimese klassi õpilased Tartusse teatrisse. Külastati Vanemuise väikest maja, kus vaadati Marko Matvere lavastatud lasteooperit “Guugelmuugelpunktkomm”. Enne etendust sai piiluda ka orkestriproovi ja majaga tutvuda.

1. klass oma esimesel ühisel külaskäigul Vanemuise väikesesse majja. Foto: Elis Roosik, 7 a

Ooperi peategelane oli väike Juta, kes unenäomaailmas seigeldes sai tuttavaks üleelusuuruses värvipliiatsitega. Eteduses lauldi palju ja õpilased ei suutnud ära imestada, kuidas nii kõrgeid noote laulda saab. Huvi äratasid ka uhked kostüümid ning põnev lavakujundus. Etenduses oli ka üks kurb koht, kus merisiga Possu haigeks jäi… Kuid kõigi laste ühine lemmik oli pliiatsite laul.

Nähtud loos olid värvipliiatsid omavahel tülli läinud. Etenduse lõppedes oskasid pliiatsid üksteisega aga koostööd teha. Koostööd oskasid teha ka esimese klassi õpilased – autos lauldi ühiselt tundides õpitud laule ja mängiti sõnamängu. Kooli tagasi jõudes ootas õpilasi ees keeltekohviku külastamine.

õpetaja Tarje ja 1. klassi õpilased