Jooks suurmehe mälestuseks

Nagu igal aastal, ei vaadanud me ka sel aastal mööda Jaan Lattiku sünniaastapäevast ning sellega kaasnevatest sündmustest. Selleaastane, 19. oktoobril toimunud jooks oli üheksateistkümnes.

Nagu alati, toimus Karula kirikus Jaan Lattiku auks konsert, kus lauldi ning sõna võttis  kirikuõpetaja Enno Tanilas. Pärast võistlejate registreerimist koolimajas suunduti mälestusjooksule.

xix-jaan-lattiku-mnlestusjooks-3

Kui kõik oli valmis, istuti bussidesse ning sõideti suurmehe sünnitallu Mäkistele. Seal pidasid kõne endise Karula valla vallavanem Rain Ruusa ja Lüllemäe kooli direktor Jana Tiits. Ja kui kõlas stardipauk, võisid jooksjad liduma pista. Jooksjaid oli nii lähedalt kui kaugelt, nii vanu kui noori ja nad kõik tundsid rõõmu väikesest füüsilisest liikumisest suurmehe auks. Rada oli 5 kilomeetrit pikk ehk siis Mäkistelt Lüllemäe kiriku juurde.

20171019_140741

Peale võistlust said kõik osavõtjad kooli sööklas suppi ning teed. Kui kõht oli täis, suunduti koolimajja autasustamisele.

Rändkarika viis endaga kaasa Pühajärve Põhikool, Lüllemäe jäi teiseks ja Tsirguliina kolmandaks.

Meie kooli võistkonnas andsid endast parima Tiiu Helene Olsen (150 m), Kaspar Kann (1600 m), Jaak Sachris (800 m), Erkko Sarv (1050 m), Eliis Sarv (250 m), Liisa Sachris (400 m), Kevin Ploomi (900 m) ja Eron Sarv (300 m).

Poiste arvestuses saavutas 1. koha Tõiv Peegel (36:26), 2. koha Ervin Sarv (36:27) ja 3. koha Kristofer Falilejev (38:33).

Tüdrukute arvestuses võitis esikoha Meribel Pormeister (43:10), teise tulemuse saavutas Anni Aliide Markvart (52:11) ning kolmanda Annabel Pormeister (52:22).

Mälestusjooksu täisprotokoll on leitav siit.

Tekst: Uku Freiberg, 8. klass ning Ave Siilak

Fotod: Ave Siilak, Merle Kurina