Karjala folklooriansambli kontsert

Alates 1931. aastast sai Eestis tavaks oktoobrikuu kolmandal nädalal tutvustada hõimurahvaid ja nende kultuure. Nõukogude võimu ajal see traditsioon katkes, kuid taaselustati 1988. aastal. Vastavalt Riigikogu 2011. aasta märtsis vastu võetud otsusele tähistame vana kommet nüüd riikliku tähtpäevana ning hõimurahvaste auks heisatakse riigilipud.

Sel aastal käis Lüllemäe Põhikoolis külas KKataja kontsert Lüllemäe Põhikoolisarjala folklooriansambel Kataja.

Ansambli asutasid soome-ugri kultuuripealinna 2017 Vuokkiniemi (Voknavolok) elanikud rohkem kui 15 aastat tagasi. Praegune koosseis laulab koos umbes kümme aastat ja on selle aja vältel tutvustanud karjala kultuuripärandit sadadele inimestele Karjalas ja Soome Vabariigis.

Kataja repertuaaris on peamiselt karjalakeelsed rahvalaulud. Muuhulgas tutvustatakse ka neid iidseid runolaule, mis on kogutud ja lindistatud Vuokkiniemis, autorilaule ja rahvatantse.karjala-folklooriansambel-kataja-kontsert-lullemae-pohikoolis-ave-siilaku-foto-4

Südamliku, erinevaid hingekeeli puudutava kontserdi lõpus õppisid meie õpilased tundma ka paari hoogsat karjala rahvatantsu.

Täname Lüllemäe Kultuurimaja juhatajat Ene Kaasi, kes meile tänu Hõimurahvaste programmi ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu toele hõimurahva esindajad külla tõi ning meie õpetaja Astridit, kelle ladusa tõlke abil keelepiirid märkamatuks muutusid.