Lüllemäe robootikaringiga Robotexil

lullemae-pohikooli-robootikaringi-opilased-robotexilNovembri viimasel nädalavahetusel toimus Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses suur robootika-alane sündmus Robotex 2017. Tegemist on Euroopa, aga võib-olla ka maailma, suurima robootikaüritusega, kus osales 1332 robotit, 3195 võistlejat ja 25 000 külalist.

Lüllemäe Põhikooli robootikaringi lapsed osalesid LEGO sumo võistlusel. Robotite sumo sarnaneb paljuski päris sumole: võistlejad püüavad teineteist areenilt ehk dohyo‘lt välja trügida. Sumo nõuab inimeselt kavalust, kiirust, võimsust ja kaalukust. Sama käib ka sumoroboti kohta: see peab vastase tuvastama, teda mingil viisil ründama ja samas jälgima, et ta ise ringist välja ei sõidaks. Sumo on üks populaarsematest robootikavõistlustest ning Robotex’il osales LEGO sumo kategoorias umbes 300 robotit.

Võistlused toimusid 31 alagrupis, mille võitjad said edasi finaalidesse. Lüllemäe robotitele sai seekord saagiks kaks 5. ja kaks 9. kohta oma alagruppides. Lisaks võistlustele oli üritusel palju muud tegemist-vaatamist. Oleks tore seda ka järgmisel aastal külastada.

Tekst: Mikk Gaškov

Foto: Magnus Lang