Lüllemäel mängiti jalgpalli rõõmuga

Valgamaal Lüllemäe põhikoolis on jalgpall viimaste aastatega teinud suuri edusamme ja „Jalgpall kooli!“ trennide järel sai ala laste hulgas veelgi populaarsemaks.

Lüllemäe koolis saavad õpilased käia laskmise, võrkpalli ja suusatamise trennis. Jalgpalli on võimalik harjutada kaks korda nädalas. Juhendaja on kooli tööõpetuse õpetaja Margus Muttik, kes on jalgpalli taustaga.

Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Valev Sisov märkis, et kool ja omavalitsus on jalgpalli arengusse palju panustanud, sest õues on korralik muruväljak suurte väravatega, kuhu soetati sel aastal ka uued võrgud. Valga maakonna koolispordiliidu võistlustel on nooremate laste võistkonnaga ikka esikolmikusse jõutud. „Aga kui juba trenni anda, siis peavad olema ikka paremad oskused,“ tunnistas Sisov, kes end jalgpallis spetsialistiks ei pea. „Oleme kasutanud varem ka Valga Warriori klubi treenerite abi või lapsi sinna bussiga trenni sõidutanud.“

„Jalgpalli kooli!“ trennis osales terve kool ehk 58 õpilast 1.-9. klassini. „Lapsed olid haaratud tegevusse, nad olid tahtmist täis ja mängud olid kaasa haaravad,“ rääkis Sisov, lisades, et igal lapsel oli oma pall ja see oli suur pluss.

Õpetaja sõnul sai trenniks kasutada väikest saali ja ruumi oli vähe, seepärast pidi vaatama, et keegi viga ei saaks. Aga tema hinnangul olid kõik harjutused lastele igati jõukohased. „Ka minu jaoks, kes ma pole ammu jalgpalli mänginud oli algul kohaneda raske, aga need lapsed, kes trennis käivad, olid osavamad,“ tõdes õpetaja. „Hea oli see, et tunnid olid erinevalt üles ehitatud ja vanematele lastele olid harjutused pisut raskemad. Nüüd saime ka vajaliku hulga uusi palle, et tunni kvaliteeti tõsta. Seni saime keskenduda mängimisele, söödule või kordamööda harjutuste tegemisele, uute pallidega saab parandada ka tehnikat.“

Koos Timo Teniste ja Sirje Roopsi ning Valga FC Warriori treeneritega Lüllemäel käinud Sander Lember märkis, et ka nendepoolsed muljed on suurepärased. „Kahe tunni vaheajal tehti meile ümbruskonnas ka väike ekskursioon, tutvustati terviserada ja näidati kirikuvaremeid. Õpetaja oli väga aktiivne, lapsed olid sportlikud, poisid ja tüdrukud heal tasemel,“ lausus ta.

Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

30.11.2016