Maalid jõuavad koju tagasi

Kooli koridoride seintelt 2017. aasta kevadel maha võetud ja restaureerimisse saadetud Elmar Kitse ja Artur Loki suuremõõtmelised maalid on saanud uue hingamise ning jõuavad koju tagasi.

Ootame kõiki huvilisi 22. veebruaril kell 14.00 Lüllemäe Põhikooli võimlasse pidulikule maalide taasavamisele. Ettekandega on kohal Artur Loki poeg ning 2016. aastal Tartu Kunstimajas Elmas Kitse näitust kureerinud Peeter Talvistu.

Lisaks saab koolimajas näha näitust õpilaste töödest, mis on tehtud just nende kahe maali põhjal. Kõik õpilased valisid kahest maalist ühe, millest nad kunstiõpetuse tundides oma versiooni tegid. Tulemus on põnev ja mitmekesine, sest igast tööst kumab läbi selle valmistanud õpilase käekiri!

Pärast koolimaja koridoride renoveerimist 2017. aasta suvel ei sobinud maale nende toonases seisukorras enam seintel eksponeerida. Pildil toimetavad õpetajad maalide kallal enne restaureerimisse saatmist.

Uudise koostas ja foto tegi Jana Tiits.