Naer on terviseks ehk tagasi kooli!

Teist aastat järjest tähistasid Lüllemäe Põhikooli kooli- ja lasteaiaõpetajad ning abid suvepuhkuse lõppu ja tööle naasmist toreda inspiratsioonipäevaga. Päev algas hubase hommikukohvi ja kodudest kaasa toodud ning kooli kokkade valmistatud küpsetistega.

Ametliku osa alguses tervitasime meie uut töötajat ja lehvitasime lahkujatele. Tere tulemast meie koostöisesse kollektiivi, muusikaõpetaja Cathlen Haugas! Aitäh jagatud tarkuse ja suure panuse eest meie koorimuusikasse, Celia Roose! Uusi ja põnevaid väljakutseid Sulle, Aronika Nõmme!

Kui antud sai ülevaade augustikuus ees ootavatest tööülesannetest, algas kohtumine seekordse koolitajaga. Meiega tuli oma kogemusi ning oskusi jagama näitleja ja koolitaja Andres Dvinjaninov. Koolituse pealkiri oli

„Esinemisenergia“. Õpetajad said teada, kuidas esineda laste grupi ees nii, et nende tähelepanu oleks haaratud, kuidas tundi või hommikuringi õigesti alustada ja põnevust hoida. Kasulikud olid juhised oma hääle kasutamiseks, et see päeva lõpuks ei väsiks. Põnev oli alateema erinevatest inimtüüpidest ja sellest, kuidas neist igaühega mõistlik tulemuslikult suhelda oleks. Lisaks teoreetilistele ja praktilistele teadmistele sai koolituse käigus nautida suures koguses huumorit. Oma etteaste lõpus rõõmustas Andres meid kitarrimängu ja lauluga, mis panid koolitusele ilusa punkti. Mitmed õpetajad ütlesid hiljem, et nad pole ammu nii palju naerda saanud. Teistel aga oli tunne, nagu oleks nad just teatrist tulnud.

Tundus, et ka külalisel endal oli meie juures hea, sest ei pidanud ta paljuks algselt plaanitud edasikiirustamise asemel jääda veel kingiloosi fortuunaks ja hiljem juttugi ajama. Kingiloosi tarvis panid seekord kasulikud ja maitsvad auhinnad välja Valga Charlot, Pühajärve SPA, Kanepi Aiand, Luke Farmimeierei ja Andre Farm. Suur tänu neile!

Uudise koostas ja fotod tegi Jana Tiits