Pered tulid üheks õhtuks kooli

Ühel pimedal novembrikuu õhtul särasid Lüllemäe Põhikooli aknad tuledes ja majas kihas
meeleolukas sagin. Lapsed tulid 13. novembril kell 18.00 koos oma peredega kooli ning läbisid kuus
lõbusalt harivat harjutust, mis õpetajad neile ettevalmistanud olid. Laululapsed andsid õhtule
südamliku avalöögi ja avastusretk töötubades võis alata.

dsc_0842

Reinuvaderi sõiduauto meisterdamine nõudis peent näputööoskust ja keskendumist. Tulemuseks oli vahva paberist Rebase Rein ning tema uhke sõidumasin. Keelte töötoas õpiti vene tähestiku põhjal kirjutama oma nime. Osavamad koostasid ka lauseid. Nii mõnigi lapsevanem tõdes rõõmuga, et polegi kõike vene keele tundides õpitut veel unustanud.

dsc_0845

Muusikaõpetajate juhendamisel mängiti rütmipillidel omaloominguline laul isadest. Teadustoas meisterdas iga pere uhke veemootori, mis ka päriselt töötas. Eduelamus inseneritöö õnnestumisest oli suur. EV 100 töötoas pani iga pere kokku ühe tüki suurest Eesti puslest. Perede ühistööna valminud pilt hakkab kaunistama koolimaja seina.

dsc_0868

Füüsiliselt aktiivseimat tegutsemist oli täis liikumistuba, kus tuli läbida kaks täpsusviske ülesannet
ning kihutada sõudeergomeetril. Kogu õhtu kulges mõnusas koosolemise rütmis.

dsc_0885

Vabal ajal sai imetleda näitusi õpilaste kunstitöödest, vestelda teiste peredega ning maiustada tee ja piparkookidega.  Õhtu lõppedes sai iga pere valida omale kingikoti, mida aitas täita meie hea partner Valga Charlot kontoritarvetepood.

Täname kõiki peresid, kes kohale tulid ning selle õhtu nii soojaks, meeleolukaks ja kaasahaaravaks
muutsid. Meil oli teiega väga tore!

tekst ja fotod: Jana Tiits