Rajaleidja karjääritund 8.-9. klassile

Lüllemäe kooli kahele vanemale klassile käis esmaspäeval, 15. oktoobril külalistundi andmas Valgamaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Jelena Kalames.

Kohtumisel tutvustas Jelena erinevaid karjääriinfo leidmise võimalusi Rajaleidja kodulehelt ning tegi piltliku lühiülevaate Eesti haridussüsteemist.

Räägiti ka sellest, kui palju ameteid üldse maailmas leidub ning kuidas kõik on kogu aeg muutumises – tuleb olla valmis pidevaks enesetäienduseks ka juba tööl olles. Uuriti ametite kirjeldusi, millest enam süveneti vastavalt õpilaste soovile mäeinseneri ja elektriku ametisse.

Noored said läbi teha praktilise harjutuse, mille käigus tuli arvutit kasutades leida erinevatelt kodulehtedelt (www.cvkeskus.ee, www.rajaleidja.ee, www.tootukassa.ee, www.oska.kutsekoda.ee, www.kutseharidus.ee) teatud töö- ja karjääriteemalist infot ning seda klassikaaslastele tutvustada.

Teemast huvitatud saavad eri ametite ja valdkondade kohta edasi lähemalt uurida näiteks siit ja siit.

Uudise kirjutas ja foto tegi Ave Siilak.