Robootikaring Võrumaa robootikapäeval

Lüllemäe Põhikooli robootikaring osales 24. märtsil Rõuges toimunud Võrumaa robootikapäeval. Üritusel toimusid erinevad võistlused, mille käigus pidi kohapeal roboti valmis ehitama, programmeerima ning siis teistega mõõtu võtma. Meie poisid osalesid juba mullusest Robotexist tuttaval LEGO sumo võistlusel.

Kuna seekord ehitati robot valmis kohapeal, siis oli sellevõrra elevust ja ärevust rohkem ning paar korda kostis ka lauseid nagu “See ei hakka kunagi tööle!” ja “Ma ei saa aru, mis tal viga on!”. Samuti oli tore vaadata, kuidas võistkond nimega Kurjad Kuked oma roboti keset võistlust tükkideks lõhkusid ja siis uuesti kokku panid, nii et robot oli higisem kui ehitajate Maidu ja Mihkli peopesad. Tasuks igatahes oma alagrupi võit ja kokku teine koht oma vanuseklassis. Oma alagrupis said hilisemate võitjate järel teise koha Karl ja Ahti. Lauri oli oma alagrupi keskel.
Kokku osales üle saja lapse erinevatest Kagu-Eesti kohtadest.

Tekst: Mikk Gaškov

Foto: Võrumaa Teataja (allikas: https://vorumaateataja.ee/arhiiv/60-uudised/14636-tana-on-rouges-vorumaa-robootikapaev)