Aprillikuu esimesel päeval toimus Lüllemäe kultuurimajas kooli esimene talentide õhtu. Tegemist on möödunud aastatel korraldatud Playback Show mantlipärijaga, mis on saanud uue kuue. Formaadi muudatus tõi kaasa vaba vormi esinemiste sisule, mistõttu oli laval näha lisaks paroodiatele mitmeid väga erinevaid etteasteid laulmisest lühifilmi esmaesitluseni. Õhtu oli üllatusi täis ja nii osalejate kui publiku tagasiside väga positiivne.
Kõigile esinejatele andis tagasiside ka žürii koosseisus Jana Tiits (Lüllemäe Põhikooli direktor), Ene Kaas (Lüllemäe kultuurimaja juhataja) ja Kadri Janson (lapsevanem). Õpilasesinduse ettepanekul jäeti sel aastal ära tavapärane esikohtade jagamine ning igaühe esinemisest toodi välja parim. Jätkuvas fotoreportaažis toodud hinnangud ongi žüriiliikmete tähelepanekud.
Õhtu avalöögi andsid õpetajad Liina ja Rolf Paul Neitsovi ja Aapo Ilvese loo “Mis kuradi kohas ma elan?”. Žürii hinnangul oli õpetaja Liina “võimsa hääleulatusega ja üllatusi täis”, õpetaja Rolf pälvis tunnustuse kui “kirglikult muusikaline tugisammas”.
Kooli lauluringi lasteaialapsed esitasid õpetaja Triinu juhendamisel siiralt ja julgelt Airi Liiva laulu “Tahan, ei taha!”.
Lasteaialaste laulult võttis mõtte üle 1. klassi õpilane Tõru Teder, kes laulis sellest, et talle meeldib võita – ja ta võidabki. Tõru sai žüriilt võiduka ja enesekindla eeskuju tiitli. Tõru juhendaja on õpetaja Triin Tanilas.
Marta Teder 2. klassist tõi klassiõdede tantsukava saatel publiku ette päikeselise ja rõõmu täis esituse Airi Liiva loost “Tantsukingad”.
Kairit-Annabel Liivamägi 4. klassist tegi julge ja hea rütmitajuga line-tantsu etteaste, taustaks Charlie Wilson ft Snoop Dog “Let it out”. Kairit-Annabel õppis tantsu selgeks kultuurimaja linetantsuringi juhendaja Eve Lahesoo käe all.
Esimene klass koosseisus Kaspar Kaseorg, Tõru Teder ja Laidy Kiisler esitasid Erika Esopi ja Annely Martensoo pala “Muusik”. Nemad said ära märgitud kui armsa koostöö ja hea kokkukõlaga trio.
Tõelise rahvapeo meeleolu loojate aunimetuse sai 1. ja 2. klassi folkloorikava, mille laulu ja tantse saatsid pillidel kultuurimaja kandleringi õpilased Anni Liisa Kadakas ja Minna Murumets. Tantsulood õpetas pillimeestele selgeks Marju varblane, laulusaate 2. klassi juhataja Elin Lihten. Kava aitas õppida ka õpetaja Tarje Roosik.
Kavasse tõi ootamatu pöörde 3. klassi õpilane Kärt Post, mängides metsasarvel oma puhkpilliõpetaja Jose Antonio Pagè Ramirezi klaverimängu saatel Joseph Schmitti pala „Moderato”. Kärt sai kiita julge ja dünaamilise esituse eest.
Tiiu Helene Olseni originaalse hõljuva kaarditriki esitus oli teadaolevalt esimene selletaoline Lüllemäe kooli esituste ajaloos. Fotole on jäänud ka talentide õhtu operaator Ahti Freiberg.
Meribel Pormeistri helge ja südamlik “Unenäoriik” lõi kuulajate meeltesse õhulise pildi haldjariigist. Laulu autor on Airi Liiva, Meribeli juhendaja Triin Tanilas.
Erik Rapur, Meribeli klassivend 3. klassist avaldas läbi Helle ja Toomas Volli laulu “Poiste laul” oma sirge, julge ja soliidse arvamuse sellest, mis laule laulavad tüdrukud ja milline peaks olema poiste laulu sisu. Eriku juhendaja on samuti õpetaja Triin Tanilas.
Rasmus Erik Kadakas 5. klassist on üks neist Lüllemäe kooli lastest, kes õpib ka muusikakoolis. Talentide õhtul mängis ta Will Baily loo Roxbury”, mille eest sai klaveri väga hea sõbra tiitli. Rasmuse õpetaja Valga Muusikakoolis on Helin Karja.
Absoluutse üllatuse tõi saali ja suurepärase tagasiside sai 6. klassi filmidebüüt. Anni Aliide Markvarti ja Annabel Pormeistri stsenaariumile ning tüdrukute režii ja montaaži tulemusena valminud “Kummitus, Tulnukas ja Nahkhiir” andis võimaluse filminäitlejakarjääri alustada 7. klassi õpilastel.
Viiendike ja nende klassijuhataja Külli Teder parodeerisid Pharrell Williamsi ülienergilist ja positiivsusest pakatavat lugu “Happy”. Žürii ütles oma tagasisides, et tegemist oli “vägade hää väega perräahvmisega”.
“Happy” oli eriline etteaste selle poolest, et andis võimaluse laval tantsu lüüa ka kõigile soovijaile saalist.
Peatsete koolilõpetajate tobenaljakast arvutimängu paroodiast “Pou” jäi kõige enam meelde Janari väga ilmekas “Njäu!”.
“Rokkivad folgihoidjad” 5., 7. ja 9. klassist esitasid elektrilis-akustilise loo “Nõianeitsi”. Pillimäng poistelt, laul 2018. aasta vilistlaselt Liisa Sachriselt.
Talentide õhtule andis võimsa lõppakordi õpetaja Liina Saksingu ja lapsevanem Kalle Kadaka duett “All I Ask Of You” muusikalist “Ooperifantoom”. Liina fantastilise vokaali kaaslaseks oli Kalle väärikas ja võimas esitus.
Kuni žürii oma keerulist tööd tegi, astusid lavale hindajate sõnul “juhendajatena fantastilise folklooridebüüdi” teinud Minna ja Anni Liisa…
… ning lähemal ja kaugemalgi oma suurepärase karmoškamänguoskusega tuntust koguv Uku Freiberg. Uku mängitavat “Savikoja venelast” lippasid lauluga lavale saatma 1. ja 2. klassi tüdrukud.
Saali kogunenud publik oli toetav ja sõbralik. Kui õhtujuht küsis, et kas korraldame sellise sündmuse ka järgmisel aastal, kostus üksmeelne “Jah!”.
Õhtu kultuurimajas lõpetas meeleolukas tunnustuste jagamine.
Õpilasesindus tänab kõiki esinejaid, abilisi ja kuulajaid. Järgmisel aastal kohtume jälle!
Uudise pani kokku õpilasesinduse juhendaja Ave Siilak.
Artiklis kasutatud fotod on teinud Merily Pikhoff ja Janari Vanags 9. klassist.