Kooli ja lasteaia jõulupäevad

Alanud on vaheaeg. Esmaspäeval käis lasteaed kultuurimajas jõuluetendust vaatamas, mida külastas ka jõuluvana, ning kolmapäeval toimus koolis jõuluootuspäev.

Lasteaed teatris ja jõuluvanale esinemas

Esmaspäeval, 18. detsembril seadsid me Lüllemäe lasteaiarühmad sammud vahvasse Lüllemäe kultuurimajja. Lasteaia jõulupidu algas Teatribussi etendusega “Mia saladus”. Mia julgustas lapsi oma hirmudest üle saama, näiteks esinemishirmule vastu astuma. Etenduse mõju oli näha koheselt, sest lapsed esinesid peol julgelt ja vapralt kaunite jõululaulude- ja luuletustega.

Lapsed said jõuluvanalt kiita, sest selgeks olid õpitud pikad ja keerulised laulud ning salmid. Jõuluvana oli väga sõbralik ja lõbus, kaasas nii lapsi kui ka vanemaid ja vanavanemaid. Peo lõpus said kõik pidulised jõuluvanaga koos tantsida.

Ka Päikesejänkude sõimerühma vanemad olid oma pisikeste üle väga uhked. Leiti, et esimene jõulupidu läks hästi ning lapsed olid tublid ja vaprad.

Kaagjärve Päikeselapsed sõitsid jõuludega ringi

Kaagjärve rühmas olid kahjuks kõik lapsed veidi tõbised. Aga jõulud ei jää ära. Jõuluvana helistas õpetajatele Elisele ja Ingale ning võttis nad saani peale. Nii käidi läbi oma rühma laste kodudest ning kingid jõudsid lasteni.

Jõuluhommik koolis

Teisipäeval pidime ootamatu hommikuse elektrikatkestuse tõttu koolis olemas distantsõppel, kuid kolmapäevaks naases valgus ning saime jõulupäeva koolis pidada. Õpilased ja õpetajad olid end pidulikult riietanud ning koolisaali oli õpetaja Valevi võluväel ilmunud suur kuusk. Kui juba sellised teod tehtud, siis tuleb ka jõuluvana.

Esimeste tundide ajal kandsid 1.-4. klass saalis ette oma salmid ning said jõuluvanalt kätte kingitused. Vanemad klassid olid klassjuhatajatunnis. Õpilasesinduse kasutuses olev klassiruum oli veel eriti elavat siginat-saginat täis, et heategevuslikuks jõululaadaks kõik valmis jõuda.

Jõululõuna

Kell 11.30 kogunes kogu koolipere sööklasse, kus olid lauad pidulikumalt kaetud ning köögist tõime välja särisevad vorstid. Tänasime meie kokkasid Alesjat, Saimat ja Urvet ning lasime hea maitsta verivorstidel, keedukartulil, hapukapsal, pohlamoosil, kõrvitsal. Sõime rahulikult ning vestlesime omavahel ainult positiivsetest teemadest. Magustoiduks saime krõmpsutada piparkooki ning põske pista mandariine.

Kontsert

Kontsert algas koolimajas kell 12 ning olenemata sellest, et viimasel ajal on mitmed koolipäevad elektrikatkestuste ja viirushaiguste tõttu ära jäänud, esinesid ühes või teises koosseisus pea kõik kooli lapsed. Ainult üheksandal klassil oli äge rambipalavik.

Kontserti alustas teine klass palaga “Saja saja”.

Chris laulis õpetaja Triinu pillimängu saatel sügislinnukesest.

Viies klass esitas meeleoluka “Piiluri laulu”.

Esimene klass laulis kuusebeebist.

Kolmas klass esitas pala “Lumeveski”.

Kaheksas klassi jõulukoosseis saatis õpetaja Cathleni laulu palas “Rokime ümber jõulupuu”.

Koor esitas lood “Ootus” ja “Lumehaldja laul” ja “Päkapikk, kes polnud uudishimulik”.

Õpetajad rokkisid Propelleri “Talvelaulu”.

Neljas klass esitas pala “Ilmatu rock”.

Kontserdi sees andsime kätte ka lapsepõlvejuttude võistluse “Mägede varjus” auhinnad.

Jätkasid võimlejad tantsuga “Suusalumi”.

Linda Õunapuu esitas Mari Pokineni laulu “No näed”.

5.-7. klassi ansambel esitas palad “Rütmimäng” ja “Sammud lumel”.

Koolibänd Puust Kasiino esitas loo “Rockin’ Around the Christmas Tree”.

Suur tänu õpetaja Cathlenile ja õpetaja Triinule suurepärase kontserdi ettevalmistamise ja läbiiviimise eest!

Heategevuslik jõululaat

Pärast kontserti tehti saal kibekiiresti korda ning algas heategevuslik laat. Loterii ostmisega sai toetada Karula hooldemaja ning lapsed müüsid erinevaid küpsetisi, kaunistusi ja teisi isetehtud asju.

Laadal toimus ka Mürakarude lasteaiarühmas valminud maali oksjon hooldemaja toetuseks.

Maal osteti ära lausa viiekümne euroga. Suur tänu, Tarmo Varik!

Ka mitmed kauplejad annetasid oma tulu hooldekodule. Nii teenis õpilasesindus uskumatud 443 eurot!

Karula Hooldemaja juhataja Sirje Tann on nüüdseks õpilaste kogutud raha kätte saanud ning andnud ÕE juhendaja Avele ja direktor Mardile üle tänukirja. Annetatud raha eest soetab hooldemaja uue elektripliidi ja kõigile elanikele vitamiine. Uuel aastal on õpilased oodatud hooldemajja külla uut pliiti kaema. Igatahes on kooli ja hooldemaja koostöö väga südantsoojendav ning tekitab õiget jõulusoojust. Aitäh, õpilane Siim, hea idee eest toetada heategevusega me kohalikku elu!

Kolmapäev aga lõppes ühise diskoga. Jõuluhõng jäi Lüllemäe kohale ja ümbrusesse nüüd tugevalt hõljuma kõigiks järgnevateks päevadeks.

Ilusat vaheaega!