Lõpetajate tutipäev

Teisipäeval,  28. mail oli 9. klassil viimane ametlik koolipäev ja nad otsustasid seda tähistada tutipäevana. Hommikul toimus sissejuhatus eksamiperioodi ning toimusid konsultatsioonid, aga edasi said üheksandikud juba vabamalt võtta ning joosta koolimajas ja küla peal toredasti ringi.

Oluline traditsioon, mida ka sel aastal jätkati, oli puu istustamine. Sel korral valiti välja õunapuu, et ka väiksematel õpilastel hiljem praegustest lõpetajatest midagi kasu oleks :).

8. klass oli ette valmistanud toreda ellujäämisoskuste olümpiaadi. Esimeseks võistlusalaks oli peale põhikooli järgmisesse kooli minnes ühiselamus ellu jäämine ehk võidu kartulite koorimine ja tükeldamine praekartuliteks. Selle ala võitis õpetaja Merli. Tõenäoliselt oli tal spikker käe peal, nagu kaasõpilased arvasid.

Teine ala oli pissihädajooks töö juures. Päris vahva oli jalad risti WC-sse joosta :).

Kolmas ja ühtlasi viimane ala oli valida endale kaaslane ning joosta ühise lapsega teda vaheldumisi kätel kandes ümber koolimaja. Moodustusid kolm paari. Võitsid laps Andruse vanemad.

Üldkokkuvõttes osutus olümpiaadi võitjaks Uku, kes sai väga teemakohase ja väärika kingituse osaliseks.

Palju õnne üheksandikele! Teie tunnid siin koolis on lõppenud. Paar töökest (loe: eksamit) veel ja ongi kõik!

Tekst: Merli Meresaar

Fotod: Merli Meresaar, Elin Lihten, Liina Saksing