Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu muusikatund

18. mail rõõmustasid Lüllemäe kooli 1.-5. klassi õpilasi rahvapillide kaunid kõlad. Nimelt käisid meil külas kohalikud pärimusmuusikud Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu, kes rääkisid pillimängu vahele ka põnevaid lugusid instrumentide kohta.

Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu. Foto: Triin Tanilas

Lisaks viiulile, väikekandlele, hiiu kandlele, karmoškale, torupillile ja Lauri valmistatud juurepillile olid neil kaasas ka kaks vanemat ja haruldasemat pilli, mida võib tänapäeval ainult muuseumides kohata. Erilise au osalistena nägime ja kuulsime kahe keelega moldpilli ning pisikest hülgekujulist savist vilepilli.

Hiljem lastelt tagasisidet saades selgus, et need viimased pillid olidki nende jaoks kõige meeldejäävamad.

Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu näitasid lastele ka seda, kuidas musitseerides omavahel koostööd tehakse. Foto: Triin Tanilas

Üks teise klassi õpilane sai aga Lauri kandlemängust nii suure elamuse, et lubas kodus vanematega rääkida, ehk oleks tal võimalik hakata kannelt õppima.

Pille oli kaasas muljetavaldav hulk ja publik kuulas vabas õhkkonnas kõike huvitatult. Foto: Triin Tanilas

Aitäh muusikutele inspireeriva külastuskäigu eest!

muusikaõpetaja Triin Tanilas