Õpilasesindus korraldas kooliöö

Lüllemäe põhikooli õpilasesindus korraldas 5.– 9. klasside õpilastele kooliöö, mil koolimaja oli läbi õhtu, öö ja hommiku avatud just õpilaste soovidele ning nende valitud tegevustele.  

 

Tegemist on ühega neist erilistest sündmustest, kus kogu initsiatiiv, teostus ja osalus on vabatahtlik. Õpilased ootasid juba sügisel kooliöö saabumist.

 

Õpilasesindus kaasas ülejäänud õpilasi läbi korraldusprotsessi: välja pakuti erinevaid töötubasid ning uuriti soove. Töötubade planeerimisel võeti arvesse ka eelmiste aastate kogemusi – kas ja millal avada filmituba, millal on parim aeg ühiseks kokkamiseks ning kas mobiiltelefonid on lubatud. 

 

Enne üritust saadeti kodudesse infokirjad, millega anti teada plaanidest, kirjeldati ööks tarvilikku kodust kaasa võetavat varustust ning küsiti lapsevanema luba oma lapse ööseks koolimajja lubamiseks. 

 

Kooliöö avati Karula noortekeskuses, kus ühiselt pandi paika kooliöö reeglid ning tõotati neid täita.

Tavapäraselt juhatab reeglite kokku leppimist õpilasesinduse president. Kirjutama saavad tulla appi vabatahtlikud osalejad.

Edasi liiguti Lüllemäe lasketiiru, kui kõik soovijad said instruktori juhendamisel erinevaid õhurelvi katsetada.

Relva kasutamist õpetas instruktor Valev Sisov nii kõrvalt juhendades…

… kui isiklikku eeskuju näidates.

 Järgnes teine väga oodatud ja põnev töötuba – teaduskatsed, mille viis läbi loodusainete õpetaja.

 

Õpetaja Rolf Saarna muhedad ja huvitavad töötoad on koolirahva seas legendiks saanud.

Seekordse teaduskatsete töötoa põhirõhk läks aurule, paugule ja ilutulestikule.

 

Läbi õhtu ja öö leidsid noored endale erinevat tegevust: mängiti võrk- ja rahvastepalli, punuti patse, tehti näomaalinguid, vaadati filme, mängiti kaarte ja muid mänge, küpsetatid šokolaadikooke, mängiti peitust… Nimekiri jätkub. 

Saal oli kasutuses läbi kogu öö.

 

Koolis olid õpilaste ohutust tagamas kolm õpetajat, üks õpetaja ja lapsevanem jäid ka ööseks. Õpilaste tunnustuseks peab ütlema, et kõik laabus väga rahulikult. Hommik algas õpetajate poolse hommikusöögi valmistamisega ning lõppes ühise klasside koristamisega. Kõik sai pärast kooliööd sama puhtaks kui oli enne olnud. Mõnus emotsioon saatis õpilased ja õpetajad nädalavahetusse. 

Uudis ja fotod: Ave Siilak

Lüllemäe Põhikool