Õppekäik “Rabast põlismetsa”

Otsustasime 1. -3. klassi õpilaste ja õpetajatega kasutada ilusaid sügisilmu ning võtsime 16. septembril ette rabamatka Valgesoo matkarajal. Ilm oli suurepärane ja kõik osalised rõõmsameelsed. Matkajuht tutvustas rabas ja metsas käimise reegleid, andis nõu kuidas eksimist vältida. Sõime jõhvikaid ja kukemarju. Saime teada, et turbasammal kogub ja hoiab vett ja väike rabamänd võib kasvust hoolimata olla väga vana (kuni150 aastat ). Tutvusime ka küüvitsaga (mis on mürgine taim) ja hanevitsaga ning leidsime sinikaid. Põlismetsa puud olid väga suured ja seal oli palju suuri sipelgapesi. Matkajuhi sõnul võib suur sipelgapesa olla isegi kuni 100 aastat vana.

Matka lõpus sai ronitud vaatetorni ja sealt näha tervet Valgesoo raba. Oma nime on raba saanud tutt-villpea järgi, mida kasvab rabas väga palju ja kevadisel õitseajal on kogu raba neist valge.

Ülevaate koostas ja fotod tegi õpetaja Marge Tiku.