Maakondlik esikoht inimeseõpetuse olümpiaadilt

Üleriigilise inimeseõpetuse olümpiaadi esimesed, piirkonnavoorud toimusid 10. aprillil. Lüllemäe Põhikooli esindas Annabel Pormeister, kes kuuendate klasside arvestuses võitis Valgamaal esikoha.

Annabel on seega koos oma õpetaja Ave Siilakuga kutsutud vabariikliku olümpiaadi teise vooru, mis toimub 8. mail Tallinnas Tervise Arengu Instituudis. Põhivooru olümpiaadil pannakse õpilase teoreetilised ja praktilised teadmised proovile kahes osas – lisaks teoreetilisele testile tuleb 3-4 liikmelistel meeskondadel lahendada praktiline probleemülesanne.

Annabel on aktiivne ka väljaspool akadeemilist koolielu. Fotol (vasakul) õpilasesinduse asepresidendina koos ÕE president Eleri Krulliga 2019. aasta kooliöö reegleid koostamas.

Vabariiklikku olümpiaadi korraldab Inimeseõpetuse Ühing koostöös Tervise Arengu Instituudi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ja Tartu Ülikooli Teaduskooliga. Lõppvoorus  teevad kaasa veel Maanteeamet, Tervishoiumuuseum ja Tartu Ülikooli Liikumislabor. Olümpiaadi läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Uudis ja foto: Ave Siilak