1. ja 2. klass Võrumaa folklooripäeval

„…seal mängime ja laulame ning pilli saatel tantsime…“

1.–2. klassi lapsed osalesid Võrumaa laste folklooripäeval, mis toimus Orava Põhikoolis 7. märtsil.
Olime selleks harjutanud Anni Liisa ja Minna juhendamisel ja kandlemängu saatel tantse „Seljatants“ ja „Savikoja venelane“. Kaasa said tantsida ka õpetaja Tarje ja õpetaja Elin. Õpetasime ka teistele „Seljatantsu“.

Sündmus algas ühise sabatantsuga. Päeva juhtis Orava kooli sümbol Orav, kes lastele ühe vahva laulu õpetas ning hea meelega soovijatega pildile tuli.
Laulsime, mängisime ja tantsisime üheskoos. Saime ka meisterdada kiili-helkuri ning mõistatada mõistatusi, mis olid päris keerulised „pähklid“.

Meile tutvustati ka pille, mida sai proovida mängida. Mõned pillid olid meie lastele vanad tuttavad. Oliver teadis eriti hästi plokkflöödi nimetust. Jaurami ja pingipilliga kohtus aga nii mõnigi õpilane esimest korda.

Terve päeva saatis meid võru keel, lapsed said räägitavast kenasti aru ja laulsid julgelt kaasa.
Aeg möödus väga kiirelt ja tegusalt. Kuigi igal lapsel oli ka oma lemmiktegevused, leidsid lapsed ühiselt, kõigile meeldis folklooripäeval käia ning seal tantsida, laulda ja mängida.

Folklooripäeva korraldajad tänasid meid osalemise eest raamatu ja tänukaardi ning hulga kommidega.

Uudis: õpetajad Elin ja Tarje ning 1. ja 2. klassi õpilased

Fotod: Orava Põhikool