Aktiivsed hommikud ja vaimse tervise loeng Tommy Danquah’ga

Märtsi viimasel täispikal koolinädalal pöörasime erilist rõhku füüsilisele ja vaimsele tervisele ning lõimisime kehalise kasvatuse, inglise keele ja inimeseõpetuse õppeaineid.

Kõik hommikud algasid inglasest poksi- ja vaimse tervise entusiasti Tommy Danquah’ lühitreeningutega. Nii õpilased, õpetajad kui lapsevanemad said neist osa võtta YouTube’i otseülekande kaudu igal hommikul enne tundide algust.

Pooletunnise treeningu sisse mahtusid erinevad poksi- ja üldfüüsilise kehalise treeningu harjutused, …

… kui ka hingamis- ja venitusharjutused. Kuvatõmmised treeningutelt.

Treeningud olid tempokad ja Tommy entusiastlik eestvedamine raputas ka kõige unisemad ärkajad tundide alguseks virgeks.

Nädala lõpetas 5.-9. klassidele ühiselt antud tund vaimsest tervisest. Teamsi-kohtumisel kõneles Tommy oma teekonnast vaimse tervise teemade juurde, oma taskuhäälingusaatest ManUp!, vaimse tervise häirete olemusest, nendega seonduvatest probleemidest ja võimalustest tervise eest hoolitseda. Üks olulisi teemasid oli ka eriti meeste seas leviv eksiarvamus, et oma tunnetest ja vaimse tervise probleemidest rääkimine on nõrkuse tunnus. Üldist üllatust pälvis fakt, et ärevushäirete, depressiooni ja muude vaimse tervise probleemide all kannatavad ka väliselt väga enesekindlad ja edukad inimesed.

Ka armastatud näitlejad ei ole vaimse tervise probleemide eest kaitstud. Nad ei ole sellepärast nõrgad. Kuvatõmmis Tommy esitlusest.

Inimesed sageli arvavad, et end halvasti tunda on normaalne. Ei ole. Hea on teada varaseid märke võimalikust suuremast probleemist. Kuvatõmmis Tommy esitlusest.

Tommy julgustamisel said õpilased vestluses näidata juba omandatud teadmisi, jagada kogemusi ja küsida küsimusi. Kuna kõik küsimused tundi ära ei mahtunud, koguti need kokku, Tommy salvestab vastused videoks ning saadab need osalejatele.

Vaimse tervise teemaline inglisekeelne tund toimub peagi ka 4. klassil.

Hommikuäratusi saab igaüks ka ise teha, abiks Tommy YouTube’i kanali 365good247GREAT videod.

Uudis ja fotod: Ave Kadakas