Aktus avas kooliaasta

Pühapäeval, esimesel septembril kerkis meie kooli hoovi rõõmsavärviline vimplitest püstkoda, mille alla kogunesid aktuseks esimese klassi õpilased ja nende klassijuhataja, et koos külla tulnud pereliikmete ja külalistega avada uus õppeaasta.

Aktuse alguses kõlas esimene koolikell. Üheksanda klassi õpilased saatsid värsked koolilapsed oma kohtadele ning lauldi hümni. Seejärel rõõmustasid meid pillimänguga Minna ja Anni Liisa kanneldel ning Kärt ja Tiiu Helene flöötidel. Kõnedega esinesid kooli direktor Jana Tiits ja esimese klassi klassijuhataja Heidi Kõvask. Valga vallavolikogu poolt tervitas kooliperet Vilju Arna.

Kui saabus aeg jagada kätte aabitsad, olid meie kooli kõige nooremate õpilaste näod täis rõõmsat sära ja elevust. Ja kuigi meie uued õpilased alles asusid kooliteele, olid nad suve lõpus jõudnud õpetaja Triinuga selgeks saada laulu enda tutvustamiseks. Nii kõlasid laste endi suust veelkord nende kõigi nimed ja korduvalt lõbus „Tsau!“. Laulunumbriga esinesid ka Kairit-Annabel, Laidy, Mariliis ja Karine-Meribel, kes kuulutasid kõlavalt, et kooliaeg on käes. Jäi üle veel tervitada ja jaksu soovida kõigile õpetajatele, teha klassipildid ja suundudagi juba esimesse klassijuhatajatundi.

Sellel õppeaastal asub Lüllemäe Põhikooli õppima 56 õpilast. Esimeses klassis õpib 8 last. Lasteaia nimekirjas on esimese septembri seisuga 34 last.

Ilusat alanud kooliaastat!

Lüllemäe Põhikooli ajalooline koolikell koolaasta avakella ootel. Foto: Jana Tiits

Uudis: Jana Tiits