Ettevalmistused keeltekohvikuks

Üks aasta oodatumaid sündmusi Lüllemäe koolis on igakevadine keeltekohvik.

Olgu eeskava missugune tahes või köök misiganes riigist pärit, üks on kindel – toidud valmivad koolimajas. Keeltekohvikueelse esmaspäeva ja teisipäeva jooksul oli koolimaja täis imelisi lõhnu, mille autoriteks õpilased kõigist klassidest koos oma juhendajatega.

Päev enne kohviku toimumist küpsetati ühiselt valmis kõik, mis võimalik, et kohvikupäeva logistika võimalikult mõistlikult korraldada. 1.-2. klass tegi ühiselt muffineid..

… mida tuli nii palju, et tööd jätkus kõigile mõlemasse köögilaua otsa.

Neljandike koogipõhjatainas tuli nii maitsev, et kauss sai pesematagi puhtaks. Neljas klass valmistas ka pitsad ning kaunistas tordid.

Viies klass valmistas ette väga populaarseks osutunud kananagitsad ja värske salati.

Kuues klass segas kokku hulga puuviljasalatit.

Präänikud küpsetas valmis 7. klass. Nemad hoolitsesid ka selle eest, et kõik vajalikud toiduained õppekööki jõuaksid.

Kaheksanda klassi õpilased valmistasid pannkoogitainast, küpsetasid šokolaadikooki ja voltisid kohvikulaudedele valmis salvrätid.

Vene köögi vaieldamatuid lemmiktoite pelmeenid oli 9. klassi vastutusalas.

Uudise pani kokku Ave Siilak, fotod tegid kodunduse õpetaja Merli Meresaar ja inglise keele õpetaja Külli Teder.