Inspiratsioonipäev loob meie-tunnet

Juba viiendat aastat järjest sai ühel augustikuu päeval meie kooli personal kokku, et algava õppeaasta eel värsket energiat ja inspireerivaid mõtteid koguda.

Ühise hommikukohvi järel ütles tervitussõnad direktor Jana. Ta avaldas heameelt selle üle, et vaatamata keerulisele kevadele oleme suvega kosuda jõudnud ning kõik koolis tagasi – valmis ühise meeskonnana uutele väljakutsetele vastu minema. Ta rõhutas, et kindla meie-tunde hoidmine on tugeva organisatsiooni võti ja seda eesmärki just algav inspiratsioonipäev täita aitabki.

Päeva esimeses pooles viis Improteater Impeeriumi näitleja Merilin Kirbits läbi kaasahaarava ja praktilise koolituse meeskonnaharjutustest, mis sobivad nii kolleegidega kui ka lastega läbitegemiseks. Harjutused aitasid vabaneda esinemiskrambist, arendasid fantaasiat ja koostööoskusi ning pakkusid hulgaliselt häid emotsioone.

Merilin Kirbits õpetajatele juhtnööre andmas. Foto: Sirle Ruotsi

Päeva teises pooles rääkis Mihkel Raud sellest, kuidas mõjusalt kirjutada. Lühisõnumit, e-kirja, blogipostitust, artiklit, raamatut – ükskõik millist kirjatükki. Kuidas kirjutada nii, et sõnum jõuaks sihtgrupile kohale, oleks korrektselt kirjutatud ja nauditav lugeda. Õpetajad tõdesid, et ühe hea kirjatüki valmimise protsessi, saab samastada ainetunni ettevalmistusega. Alustuseks esimese mustandi kirjutamine ja siis selle koguni 15 erineva vaatenurga alt ülelugemine kuni valmib teine mustand. Või tunnikava, millega klassi ette minna.

Mihkel Raua esinemine oli mõnusalt vaba, ta kaasas ja kuulas ka oma publikut. Foto: Sirle Ruotsi

Õppepäeva lõpus toimus fortuuna Mihkel Raua osalusel traditsiooniline kingiloos. Seekord panustasid kingifondi Elisa Taimetare uhkete krüsanteemipallidega, Johanna kohvik kinkekaardiga ja Valga vald oma meenetega. Täname lapsevanem Maigit koolitajatele kingituseks toodud suurte meepurkide eest  ja Valgamaa Arenguagentuur AS-i toetuse eest koolitusarvete tasumisel.

Lüllemäe kooli töötajate pere läheb uuele aastale vastu meeleolukalt ning on valmis seadma end just sedasi, et töö saaks hästi tehtud. Foto: Sirle Ruotsi