Kohtumine kunstnik Jane Remmiga

16. novembril oli 5. klassil ja 7. klassil Lüllemäe kultuurimajas võimalus kohtuda loomeettevõtja Jane Remmiga.
Jane Remm on kunstnik, kellele meeldib loodust maalida. Looduse maalimisega ta just kui väärindab looduskeskkonda. Huvi kunsti vastu tekkis keskkoolis, kui ta mõtles, et ideaalseks elukutseks oleks looduse maalimine. Kunsti õppima asudes ei olnud looduse maalimine väga soositud, kuid ajajooksul jõudis ta siiski looduse maalimiseni ning sellest on saanud tema kirg. Lisaks maalimisele on Jane Tallinna Ülikoolis lektor ja kunstiõpetaja ning kunstiringi juhendaja.
Kohtumise käigus jagas Jane oma kunstnikuks saamise lugu ja pakkus õpilastele praktilisi tegevusi. Katsetati vesivärviga maalimist, akrüülvärviga maalimist, õlivärviga maalimist, hariliku pliiatsiga, söega ja pastellidega joonistamist.
Selleks, et Eestis saaks kunstnik rahulikumalt toimetada, on väga suureks abiks Eesti Kultuurkapital. Hea on ka see, et Eestis on võimalik saada Kultuurkapitalilt kunstnikupalka. Selleks tuleb kunstnikul mõelda innovaatiliselt ja oma teostesse tuua innovaatilist lähenemist – see on sarnane ettevõtlusele.
Maali maksumus sõltub ruutmeetri baashinnast, töötegemise ajast, originaalväärtusest, oskusest ja muidugi sellest, et kellele see müüakse.
Huvitav on see, et tänapäeval ei oska inimesed just kui looduskaunist ja ilusat kohta märgata. Selleks lisatakse sellistesse kohtadesse silte ja märke “Ilus vaade” ja muud taolist.
Tekst ja fotod: Birgit Tuulemets, ettevõtluse õpetaja