Lugemisprojekt „Meie väike raamatukogu“

Septembrist algas Eesti koolide 1. ja 2. klasse lastele suunatud rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu. Projekt kestab terve õppeaasta ja seda toetavad Loov Euroopa fond, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Hea meel on teatada, Lüllemäe Põhikooli 1. ja 2. klassi lapsed on otsustanud projektis kaasa lüüa.

Lüllemäe raamatukogu hankis vajalikud raamatud ning lapsed käisid juba kolmapäeval raamatutega tutvumas.

Õppeaasta jooksul loevad lapsed läbi 6 raamatut, mille autoriteks on Hilli Rand Eestist, Peter Svetina ja Majda Koren Sloveeniast, Przemysław Wechterowicz Poolast ning Martins Zutis Lätist.

• Hilli Rand „Lumivalge ja süsimust”
  • Martins Zutis „Ärajäänud avastus”
  • Majda Koren „Keeda mulle üks muinasjutt!”
  • Peter Svetina „Võlusõrmus”
  • Przemysław Wechterowicz „Kallista mind!”
  • Przemysław Wechterowicz „Muna või kana?“

Muuhulgas kutsub projekt sisustama klassidesse lugemisnurka. Õpilased on oodatud tegema nutiseadmetega väikseid videosid loetud raamatu teemal. Samuti  võib loetu põhjal ka pildilugusid joonistada.

Lugedes õpime tundma enda ja teiste emotsioone, samuti mõistma ja aktsepteerima sotsiaalseid põhimõtteid ja suhteid. Me arendame väljendusoskust, mälu ja mõtlemist. Õpilased, kes loevad 30 minutit päevas, saavutavad oluliselt paremaid õpitulemusi kui need, kes ei loe. Muudame lugemise põnevaks!

Uudise pani kokku ja fotod tegi Lüllemäe raamatukogu juhataja Triinu Rätsepp