Lüllemäe lasteaia vanema rühma seintel ronivad putukad ja hauguvad koerad

Lasteaia vanema rühma lapsi ootas täna vaikusetoas, mis terve augustikuu neile teadmata põhjustel suletud oli, üllatus. Esialgu ruumi sisenedes ei märganudki lapsed, kus see üllatus on. Tunda oli vaid imelikku lõhna. Kes aga mänguasjariiulist ja põrandal lesivast salapärasest kohvrist (kus sees värvituubid) kaugemale vaatasid, märkasid, et eelmisel aastal värskelt värvitud toa seinal ühtäkki elu keeb. Seal naeratab soe päike, lendavad kiilid ja pääsukesed, puu all õuntemeres klähvivad kaks koera, puu otsas aga mõnuleb muhe kass. Rohukõrtel siblivad lepatriinud ja agarad ämblikud koovad võrku. Teod kulgevad mööda puutüve omas tempos. Kõike seda järgib puulehtede varjus väärikas öökull.

 

 

 

 

 

 

 

Seinamaalingu tegi rühmaõpetajate ettepanekul meie armas muusikaõpetaja ja kunstiringi juhendaja Triin Tanilas. Teos tuli niivõrd suuremõõtmeline, detailiderohke ja emotsioone täis, et Triin isegi oli enda loodust üllatunud.

Vastvalminud taies sobib vaikusetuppa ideaalselt, sest samas ruumis peetakse ka hommikuringe ning seal asub teadusnurk. Seinamaaling annab palju võimalusi jutustamiseks, uurimiseks ja avastamiseks. Saab loendada, õppida värve, võrrelda suurt-väikest, tutvust teha rahvuslinnuga jne. Õpetajatel on veel koos lastega plaanis puu külge riputada suured õunad ühiselt kokku lepitud käitumisreeglitega.

Aitäh Triinule kauni loomingu eest ning soovime selle rohket avastamist lastele!

Lüllemäe Põhikool