Õpilaste loodud firmad alustavad taas

Ja ongi uus õppeaasta alanud ning tehtud esimesed sammud õpilaste poolt rajatavate firmade suunas!

2.-3. oktoobril tegid 7. klassi neli poissi ajurünnakut Nupp Nokib Loovuslaagris Käärikul. Kui alguses tundus, et seda head ideed ei tulegi, siis laagrist tagasi jõudsid poisid juba korraliku äriideega ning esmase lihtsustatud äriplaaniga.

See aasta on Laurile, Jaagule, Eerole ja Eronile teine aasta võtta osa õpilasfirma tegevusest ja Nupp Nokib ettevõtluskonkursist. Kui eelmises aastal oldi osa mini-minifirmade süsteemist, mis mõeldud II kooliastmele, siis nüüd loovad poisid III kooliastmele sobiva minifirma. Minifirma on lihtsustatud, kuid rohkemate võimalustega variant gümnaasiumiõpilastele mõeldud õpilasfirma programmist, mille eesmärk on ettevõtliku mõttelaadi arendamine ja ettevõtlusalaste põhiteadmiste andmine 7.-9.klassis. Programmi eesmärgiks on aidata õpilastel tutvuda väikeettevõtte loomise, juhtimise ja lõpetamisega.

Lisaks neljale tublile 7. klassi noorettevõtjale on ettevõtjaks saamise pisikusse nakatunud osa 2., 3., 5. ja 6. klassi õpilastest. Noorte ettevõtete tooteid loodame avalikkusele tutvustada Lüllemäe Põhikooli ja Lüllemäe kultuurimaja erinevatel laatadel.

Minifirmade kohta saab lähemalt lugeda Junior Achievement Eesti kodulehelt.

Lüllemäe Põhikooli 7. klassi õpilased Eero Lees, Eron Sarv, Lauri Ansi ja Jaak Sachris ühte oma ideed tutvustamas.

Uudise pani kokku ja omatehtud fotot jagas õpetaja Birgit Tuulemets.