Rajakaamera salvestab loomade salaelu

Lüllemäe kooli rajakaamera on teinud alates detsembrist usinasti tööd, et võtta üles fotojäädvustused meie ümbruskonna loomade elust. Esialgu sattus kaamera paika, kus elu oli nii salajane, et see jäi fotosilma ette alles ühel korral märtsikuus.

Inimliigile seatud koroonaaja ööelu piirangud kopraid ei sega.

Samas on siinne kobras ilmselt oma kodus ning peab kenasti kinni kogunemise keelust, toimetades ontlikult üksinda.

Kuna antud asukoht kinkis meile paraku palju tühje kaadreid (ei teagi, kas tegemist  kaamerasilmast kiiremate loomadega, aparaadi seadistuse või hoopis näiteks maaväliste tundmatute mõjutustega), seadis õpetaja Rolf piilukaamera üles uude kohta Lüllemäel. Õpetajate seast kostus hääli infoga, et kuskil olla karu nähtud. Jäime huviga ootama.

Selgus, et keskusele lähemal toimub ka loomadel aktiivsem öine tegevus. Pärast mitmel õhtul üksteise salamisi luuramist toimus põgus, aga pingeline kohtumine kohalikul kassil ja rebasel.

Esialgsel vaatlusel näis, et rebase kehaehitusega on midagi valesti, sest silmad peaksid asetsema keha teises otsas.

Siis selgus, et tegemist on kahe erineva liigi esindajaga…

… kellest väiksem suutis nii veenvalt esineda, et suurem otsustas väärikalt Kiire kombel, üks külg ees, taanduda.

Mõned päevad hiljem saime ka ühe päevase “passipildi”. Öösel on küll kõik kassid hallid, aga kas see oranž tegelane ka varem tabatud öökangelane on, seda saab igaüks ise uurida ja otsustada.

Punane? Öösel hall? Ei?

Aga see pole veel kõik. Saime erisugustelt metsas toimetajatelt ka mõned videokaadrid.

Seni viimasena lisandus trofeefotode kollektsiooni metskits.

Jälgigem meie uudiseid, sest peagi on kindlasti uusi arenguid oodata!

Fotomaterjal: Lüllemäe, Osula, Kuldre, Tsirguliina ja Antsla koolide ühisprojekti käigus hangitud kaamera õpetaja Rolf Saarna suunamisel

Uudis: Ave Kadakas