Üliõpilased andsid inglise keeles kunstitunni

Viimane kevadvaheaja eelne koolinädal algas Lüllemäel inglise keele ja kunsti lõimingutunniga kunstihuvilistele õpetajatele ja 4.-9. klassi õpilastele.

Tunni alguses tegid Marie ja Carolina ülevaate vahenditest, mida maalimise jaoks tarvis on. Kuvatõmmis Teamsi-tunnist.

Akrüülmaali töötoa käigus said õpilased ülevaate vahenditest, mida akrüülmaalidega värvimisel tarvis läheb, nägid oma külalisõpetajate vanemaid ja värskeid maale, tutvusid kõige põhilisemate võtetega. Näiteks tuleb kõigepealt tuleb teha taust; kui on soov jõuda 3D vaateni, kus mõned objektid eriti esile tulevad, siis tuleks alustada kaugematest objektidest ning jätta “eespool” olevad objektid viimaseks. Kui pilt on nö 2D vaates, ei olegi tähtis, mis järjekorras maalida.

Kui maalimistöö on suurem ning võtab rohkem aega, siis tasub teha valmis värvide segud, mida üle maali erinevates kohtades kasutada, panna need topsikestesse ja katta õhukindlalt kaanega. Nii saab samade toonidega järgmisel päeval jätkata.

Õpetajad olid ette valmistanud nii näidismaalid kui värvipaletid. Kuvatõmmis Teamsi-tunnist.

Tundi andsid kaks üliõpilasest külalisõpetajat: Marie Roosalu ja soomlanna Carolina Rahkonen. Marie õpib Tartu ülikoolis prantsuse ja inglise keele õpetajaks ning aitab sel kevadel meie 6.-7. klassi inglise keele tunde külalisõpetajana vaheldusrikkamaks muuta. Soomlanna Carolina on veetnud viimased neli aastat USAs bioloogiat, kõrvalerialana aga kunsti õppides. Hetkel on ta teinud oma õpingutes kannapöörde ning tudeerib hoopis loomaarstiteadust.

Üliõpilastest õpetajad Marie ja Carolina tegid osalejatele mälestuseks endast ka meeleoluka foto.

Tund toimus inglise keeles, kuid vajadusel said osalejad ka eestikeelseid selgitusi. Olulisema info tõlkis inglise keele õpetaja Külli ka kirjalikult vestlusesse.

Tunni lõpuks valmisid mitmed kunstitööd. Kuvatõmmis Teamsi-tunnist.

Uudise pani kokku ja kuvatõmmised tegi Ave Kadakas.