Uus 1. september – eelkool alustas!

Eilne päev oli Lüllemäe Põhikoolis nagu uus 1. september, sest just niisama palju uudsuse elevust tõid koolimajja oma eelkooliteed alustavad 15 särasilmset lasteaialast. Lisaks meie lasteaia 12-le lapsele on eelkooliga liitunud ka kolm last mujalt.

Õpetaja Tarje juhendamisel tutvuti klassikaaslaste ja koolimajaga, kiigati arvude ja tähtede maailma ning tehti käelisi tegevusi. Lapsed jagasid hiljem lasteaias oma eredaid muljeid ja ütlesid, et lisaks põnevale ringkäigule koolimajas oli väga tore see, et nad said kohe õppima hakata. Kahe tunni jooksul ei jõua just palju teha, aga siiski piisavalt, et toita laste huvi kooli vastu ning anda tulevasele klassiõpetajale võimalus õpilastega tutvumiseks.

Üks armastatumaid ruume koolimajas on kindlasti mängutuba. Foto: Sirle Ruotsi

Lastele meeldis väga koolipingis istuda. Nad tundsid end selles paigas koolilapselikult suurena. Isegi kui õpetaja suunas neid enne tundide algust vabalt ringi liikuma, eelistati paigal püsida, oma pinalit uudistada ning selle sisu teistele näidata. Tundides olid lapsed väga tähelepanelikud ja koostöised. Õppimise energia kandus edasi ka järgmisesse lasteaiapäeva, kus ei pidanud enam koolieelikuid õppetegevuse juurde kutsuma, vaid nad suundusid kohe peale muusikatundi ise oma õppematerjalide juurde ja asusid tegustema.

Lapsed leidsid endale aegsasti meelepärased kohad ning ootasid pikisilmi esimese tunni algust. Foto: Sirle Ruotsi

Õpetaja Tarje hinnangul on eelkool väga vajalik mitmel põhjusel, seda nii lastele kui ka õpetajale. Lisaks eelnevalt mainitule jõuab eelkooli jooksul ka paika panna peamised klassi kokkulepped. Näiteks tutvustas õpetaja juba esimesel kohtumisel lastele VEPA käemärke ja suupilli, mille positiivne mõju oli kohene. Kui sügisel 1. klassis kohtutakse, on peamine ühist õppimist toetavast klassikultuurist juba kõigile tuttav.

Üksteisega tutvumiseks mängiti õpetaja Tarje juhendamisel liisumängu. Igaüks sai tulla oma klassikaaslaste ette ning ühiselt mängides jäidki nimed meelde. Foto: Sirle Ruotsi

Eelkool lükkus viiruste tõttu kahe nädala võrra edasi. Seda suurem oli eile vanemate õdede-vendade ja ka lapsevanematest õpetajate ning teiste kaasaelajate põnevus koolieelikute saabumise üle. Vastuvõtt oli soe. Kohtume taas juba järgmisel kolmapäeval ja nii maikuu lõpuni.

Jana Tiits, direktor