Tommy Danquah’ külalistunnid

Lüllemäe kooliperel oli suur rõõm taas kohtuda poksitreeneri ja vaimse tervise entusiasti Tommy Danquah’ga, kes võttis seekord kaheks nädalaks üle inglise keele õpetaja rolli. Tunnid 2.-9. klassidega toimusid nii klassiruumis kui ka arvuti vahendusel, kui õppetöö olude sunnil distantsõppe vormi suunati.

Tommy tunnid olid keset talve väga oodatud mitmekülgne vaheldus, kuna inglise keelt emakeelena rääkiv inimene on keele omandamisel parim eeskuju. Tommy puhul on aga veelgi tähtsamad tema isikuomadused. Tema positiivsus ja julgustav olek tekitasid õpilastes tunde, et nad on olulised ja et neil läheb selles aines hästi. Lisaks olid tema inglise keele tunnid lihtsalt väga lõbusad.

Tommy sai kogeda ka tänapäevase õpetajatöö kõige keerulisemat poolt – hübriid- ja distantsõpet. Nii võib klass vahel õpilastest tühi olla, aga tunnid toimuvad ikka. Foto: Tommy Danquah

Tommy oli meiega seekord küll vaid kaks nädalat, aga selle lühikese aja jooksul pani ta silmad särama kõigil, kel oli õnn temaga kohtuda. Õpilased räägivad inglise keelt julgemalt ja enesekindlamalt ning ootavad väga, millal saaksid taas Tommyga kohtuda.

Õpetaja ja asendusõpetaja. Foto: Sirle Ruotsi

Meenutuseks veedetud aja eest Lüllemäel andsime Tommyle kaasa kaardi, mille iga tähe sisse kirjutasid õpilased ja õpetajad oma nime. Järgmise korrani, Tommy!

Külli Teder, inglise keele õpetaja