Viikingid Lüllemäel

Lüllemäe ümbruses on ohtralt rasket lund ning igal ööl kaardub puid tee peale. Aga kooli kohale me jõuame. Nii mõnelgi õpetajal, lapsevanemal kui ka bussijuhil on igapäevane töövahend mootorsaag.

Vanasti ei olnud mootorsaage. Vanasti olid viikingid ja meile meeldib mõelda ja kogeda seda, mis on kunagi olnud. Nii olidki õpetaja Ele eestvedamisel kolmapäeval, 6. detsembril, Lüllemäe koolis külas viikingid Mõõgavõitlusseltsist.

Lauamängud, ehted, lood

5. – 9. klass osalesid harivas ja toredas rännakus tuhande aasta tagusesse aega. Õpilased said ise käes hoida nii viikingite kilpi kui mõõka, pähe proovida kiivrit ning soovi korral pugeda ka rõngassärgi sisse.

Vanemate klasside õpilased mängisid viikingite lauamängu „Veski“. Mängulaud ja mängunupud tuli ise valmis teha,.

Kui mängulauad valmis said, siis oli kuulda vaid ajude raginat ning vaimselt võis tunnetada mõttetööd, sest kõik noored viikingihakatised soovisid olla vastasest nutikamad.

Teadmised täienesid ka talvise pööripäeva kommete osas. Selgus, et kauge aja tagused kombed on sarnased. Viikingid tegid jõulupärga, jõulusokku ning tõid tuppa puu. Puu toodi tuppa usus, et äkki koos sellega tuleb kaasa ka mõni hea haldjas, kes metsas elas.

Viikingite sportmängud

Algklasside lapsed mängisid viikingite sportmänge, mis olid viikingitele kohaselt seotud ikka mõõkade ja osavusega. Lustimist oli palju ja uusi teadmisi omandati omajagu.

Kui kõik see lumi kord ära sulab, siis lubasid viikingid Lüllemäele tagasi seilata. Nad tulevad siis laevaga ning võtavad kaasa kaugetelt maadelt saadud aardeid.

Tänud õpetaja Ele organiseerimast, sellised sisukad kohtumised õpetavad lastele ajalugu ja laiendavad silmaringi.