Lüllemäele maakonna NUPUTA esikoht!

Eile, 30. novembril toimus Valgamaa Nuputa võistluse eelvoor Keeni Põhikoolis. NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatikaalaseid teadmisi panevad proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistlust korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös TÜ teaduskooliga.

Lüllemäelt sõitis koos matemaatikaõpetaja Viljoga kohale võistkond mõlemast vanuseklassist.

5.-6. klassi võistkonnas esindasid Lüllemäed Enrik Rapur, Airon Raudsepp, Kaspar Kaseorg ja Tõru Teder.

7.klassi võistkonna tubli koosseis oli Minna Murumets, Marta Teder ja Laas Õunapuu.

Tulemused

Keeni suur koolisaal oli mõttelöökidest tihe ning arvutamine ja nuputamine käisid vägeva emotsiooniga. Meie 7. klassi võistkond saavutas tubli 7. koha.

5.-6. klassi emotsionaalsed noormehed aga võtsid võidu. Saavutati kümne võistkonna hulgas sama tulemus Tõrva Gümnaasiumiga ehk 1. ja 2. koht läksid jagamisele.

17. veebruaril ootab nelja noormeest ees vabariiklik NUPUTA lõppvõistlus. Eks sellised vägevad emotsioonid ja väljakutsed panevadki lendama.

Palju õnne, Enrik, Airon, Kaspar ja Tõru! Suured õnnitlused ka juhendajale – me matemaatikaõpetajale Viljo Remmelile. Suur aitäh eestvedamise eest, õpetaja Külli Teder! Aitäh abi eest, lapsevanem Maritta Pillaroo!

Aitäh Keeni Põhikool ja  Valgamaa Arenguagentuur korraldamast. Samuti ütlevad osalejad tänud maitsva supi ja kohukese eest.