Kasvulava ja generaator – Lüllemäe Põhikooli Heaks MTÜ alustab!

Toeta jõulupanusena Lüllemäe Põhikoolile kasvulava valmimist ja generaatori ostu!

Lüllemäe Põhikool on eesrindlik, kirglik ja metsane 9-klassiline maakool Valgamaal. Talvel me suusatame, kevadel matkame, suvel ujume metsajärves ning sügisel korjame marju ja seeni. Loomulikult õpime ja õpetame ka septembrist juunini riikliku õppekava alusel tarkusi ning laiendame erinevate pikemate ja lühemate retkedega silmaringi.

Lasteaed on Lüllemäe Põhikooli tegus ja maru osa. Meil müravad ning õpivad uudishimulikult maailma tundma lapsed, kel meeldib õues olla iga ilmaga. Vaimult oleme rikkad, silmavaatelt säravad, aga mõnda asja tahaks oma soliidses eas igasugust aega ja elu näinud 60-aastasele kooliõuele juurde.

Kui palju ja milleks raha kogume?

Lisaks tegususele oleme ka julged unistajad. Tahame ehitada kooli aeda kasvulava, mis oleks “kaks ühes” – kasvuhoone ja õppeklass. Samuti on meil karjuv vajadus generaatori järele, voolukatkestustest tingitud ebastabiilsus on piirkonnas suur. Täpne generaatori võimsus selgub siis, kui paika saab koolimaja energiasäästu renoveerimisprojekt, mis loodetavasti saab teoks järgmisel aastal.

Me kutsume seda praegust algatust Lüllevisiooni esimeseks vooruks ning selle eesmärgiks on kaasata 25 000 eurot. Jah, see on suur summa, aga me soovime asju teha korralikult. See kasvulava tuleb nõnda ilus, et kutsume Sind iga ilmaga sinna piparmünditeed jooma ja kitsejuustuvõileiba sööma, millele haukad sealtsamast rohelist peale.

Kes kogub raha?

Kooli toetamiseks lõid kooli eestvõitlejad nädalapäevad tagasi Lüllemäe Põhikooli Heaks MTÜ. Kõik helge tuleviku nimel tegutsejad on oodatud liituma ja panustama – palun anna endast teada, kirjutades kooliheaks@karula.edu.ee!

Saad panustada nii projekte kirjutades kui ka neid eest vedades.

Lüllemäe Põhikooli Heaks MTÜ alustab tasa ja targu, aga plaanid ja Lüllevisioonid on suured. Samuti ka tahe koostööd teha erinevate osapooltega, kohalikest elanikest Valga vallani, piirkonna külastajatest teises maailma otsas loojateni.

Kuidas näen ülevaadet, et kuidas on raha kasutatud?

Lüllemäe Põhikooli kodulehel hakkab ilmuma täpne aruanne sellest, kui palju annetusi on kogunenud ning kuidas raha kasutatud. Esimene aruanne ilmub 1. veebruaril 2024. Anname siis ka täpse ülevaate, et kuidas liiguvad kasvulava ning generaatori ideed ning millal need teoks saavad.

Olgu öeldud, et kooli direktoril ning ka ülejäänud personalil puudub igasugune ligipääs MTÜ rahaasjadele. See on oluline detail läbipaistvuseks ja korruptsioonikahtluste vältimiseks.

Aitab jutust. Kuhu raha kanda?

Saaja: Lüllemäe Põhikooli Heaks MTÜ

Konto: EE617700771009822547 LHV

Selgitus: Toetus

Kui soovid, et Sinu toetus läheks sihtotstarbeliselt Lüllemäe Põhikooli kasvulavaks, siis kirjuta selgituseks “Kasvulava” ning kui soovid, et Sinu toetus läheks kindlasti generaatori ostuks, siis kirjuta selgituseks “Generaator”.

NB! Kui Sul on võimalus ja tahe, siis loomulikult võid hakata püsiannetajaks.

Olge marudad ja kindlasti jagage seda sõnumit ka teistega. Aitäh toetuse eest, sest iga euro loeb ja on abiks. Elagu areng ja koostöö!

Mart Kase

Lüllemäe Põhikooli direktor