2.-3. klass käisid Pähnil “käbimatemaatikat” tegemas

22.märtsil käisid 2.-3. klassid Pähnis, kus matkajuht onu Heino õpetas looduses matemaatikat.

Mõõtsime mõõdulindiga Hendri pikkuse ja selle järgi kadaka all seisva Hendri järgi puupulga abil ka puu kõrguse.

Metsarajal mõõtsime keha peal mm, cm, dm ja meetrit. Avastasime, et inimese pikkus on võrdne käte laiusega. Saime teada, et vanasti mõõdeti pöidlapikkusega, kämblaga, jalaga ja küünraga. Mõõtsime ka klasside õpilaste pikkused kokku.

Meetrise ribaga mõõtsime puude ümbermõõtu.

Teekond lumises metsas oli põnev. Korjasime männi- ja kuusekäbisid, tegime klassidevahelise käbijooksu võistluse, mängisime käpikkonn Kustiga arvutusmängu. Märkasime ka päris elus, talveuimas konna, kes otsis teed veekogu poole. Matk lõppes kaasa võetud lõunasöögiga.

2.-3. klassi käbimatemaatikud.

Uudis ja fotod: Elin Lihten