Pereõhtu tõi koolirahva kokku

Maagilisel kuupäeval 11.11 kogunes Lüllemäe koolipere koolimajja rõõmsale pereõhtule, mis algas võimlas mudilaskoor väikse kontserdiga. Järgnevalt said kõik kahe tunni jooksul perekonniti lahendada kuues erinevad töötoas kaasahaaravaid ülesandeid. Pauside ajal jõu kogumiseks oli võimalus juua teed ja maiustada piparkookidega.

Mudilaskoori tervituslaul. Foto: Sirle Ruotsi

Töötubades ootasid õpilasi ja nende lähedasi meie oma õpetajad.

Nobedate näppude töötoas kooti vaipa ning graveeriti elektripõletiga vineertahvlile perele meelepärast sõnumit, mida kodus sobivasse kohta üles riputada.

Igaüks sai endale just sellise sildi teha nagu ise soovis. Foto: Sirle Ruotsi

Töötoas nimega „Omas mullis“ tuli mulle täita. Jutumulle. Koomiksil. Kuigi pildiseeriad olid kõigil samad, said sisud igal perekonnal erinevad. Tulemusi saab lugeda-vaadata II korruse näituseseinal.

Koomiksitegelased pandi üksi ja üheskoos väga leidlikke tegusid tegema ja mõtteid mõtlema. Foto: Sirle Ruotsi

Hea meel oli perepäeval näha nii praegusi õpilasi ja lapsevanemaid kui ka vilistlasi. Foto: Sirle Ruotsi

Lüllemäe Raamatukogu juhataja viis läbi töötuba erinevate lugemismängudega, mis innustasid peresid loominguliselt mõtlema.

Koos arutati, milline võiks olla üks korralik muinasjutukangelane. On tal suled, kiiver või hoopis vedrud? Foto: Sirle Ruotsi

Kes on kiirem kui Ott Tänak, selgitati välja võimlas mudelautoga etteantud rada mööda rallides. Kõige kiirema tulemuse sai 4. klassi Eriku pere 11,92 sekundiga. Lisaks pidi pere hüpitama konni võimalikult kiirelt ämbrisse. Siin saavitas kiireima tulemuse perekond Peegel, kelle kümme konna hüppasid õigesse kohta võimsa ajaga 9,28 sekundit.

Konnade hüpitamine nägi suhteliselt lihtne välja. Tegelikult – nagu sageli – vajas see harjutamist ja veidi ka õnne. Foto: Sirle Ruotsi

Torude ja kellade toas sai seekord lisaks ksülofonidele musitseeride eriti kummaliste pillidega – kõlatorudega. Siin pidid erinevad pered omavahel koostööd tegema, et lugu kõlama saaks. Usume, et mängitud pala kummitas paljudel veel mitu päeva kõrvus.

Muusikaõpetaja Cathleni ettevõtmine on võrreldav algajatest sümfooniaorkestrile eri pillidel 15 minutiga pala ära õpetamisega. Aga tehtud sai! Foto: Sirle Ruotsi

Mehaanika ja tasakaalu töötoas pandi proovile perepäevaliste insenerioskused. Avastamist ja õppimist oli siin omajagu. Eriti üllatav oli see, et kui lihtne on tegelikult toimivat telefoni (koos liiniga) meisterdada.

Kahe kahvli puhta füüsika abil kruusiservale tasakaalu seadmine nõudis omajagu nokitsemist. Foto: Sirle Ruotsi

Olles kõik töötoad läbinud, said pered valida tunnustuseks kingikoti. Sel aastal aitas kingikotti täita lisaks koolile taas Charlot Valga kontoritarvete pood.

Sel aastal osales perepäeval 94 inimest, kellest 39 olid meie õpilased ja ülejäänud osa moodustasid nende pereliikmed. Kokku 27 erinevat peret! Kaasa olid tulnud emad ja isad, nooremad ja vanemad õed-vennad ning oli ka vanaemasid ja vanaisasid.

Aitäh meeldejääva õhtu eest ja uute kohtumisteni!