Algklassilastele tuli peale “Lugemisisu”

„Lugemisisu“ käivitus pilootprojektina 2019. aasta alguses 26 Eesti raamatukogus, kuhu heategevusfond Aitan Lapsi kinkis erilise „Rampsu“ raamaturiiuli. Pilootprojektis osales 779 noort raamatuhuvilist.

Sellest õppeaastal on programmiga liitunud üle 100 raamatukogu, et viia lugemisrõõmu veel rohkemate lasteni. Teiste hulgas liitus programmiga ka Lüllemäe raamatukogu Sel õppeaastal kestab „Lugemisisu“ programm 9. oktoobrist kuni 15. maini 2020.

Programmi eesmärgiks on innustada 5–10-aastasi lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Lapsed saavad valida endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid. Läbiloetud raamatud pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse nende kohta ülesanded. Lugemispassi ülesanded on loomingulised ja innustavad lapsi oma lugemiskogemust jagama. Aasta jooksul tuleb läbi lugeda 5 raamatut. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Novembrikuu esimesel päeval oli Lüllemäe raamatukogul hea meel vastu võtta Lüllemäe Põhikooli 1.-3. klassi õpilasi, kellega koos mängiti lugemismänge. Seejärel tutvusid lapsed lugemisprogrammiga ning raamatutega, mille hulgast lugemist valida. Hea meel on tõdeda, et kõik õpilased soovisid programmis osaleda.  Lugemisisu kasvatamiseks on ees ootamas veel mitmeid teematunde Lüllemäe raamatukogus.

Algklasside õpilased kuulamas Lüllemäe raamatukogu juhatajat Triinu Rätseppa. Foto: Elin Lihten

Äitäh õpetajatele suunanäitamise eest. Loodame ühiselt koos raamatutega  jõuda kevadesse ning kogu õppeaasta vältel lugemisisu kasvatada.

Lisainfo: https://www.elk.ee/?p=35366

Tekst:  Triinu Rätsepp