Munadepühad Kaagjärve lasteaias

Kaagjärve lasteaias peeti vaiksel neljapäeval munadepühi.
Päev algas põnevalt, sest kui lapsed rühma tulid, oli neid ootamas Peeter Pikk-kõrva sõber Pisijänku. Jänkule sai teha pai, anda talle süüa, rääkida ning näidata meie tegevusi. Kuigi keegi ei teadnud, kuidas jänes küll meie rühma sattus, olime kõik ühel arvamusel, et küllap Peeter Pikk-Kõrv ta tõi.

Kell üheksa panime munad keema. Lisasime munasukkade sisse ka punaseid ja kollaseid sibulakoori. Kümme muna keetsime koortega ja kümme muna tavalise veega.

Kuni munad keesid, laulsime munadepüha laule ja tantsisime tibutantsu.

Peale laulmist läksime uurima, et mida põnevat teeb Pisijänku. Lapsed lausa jooksid tema juurde ning äkki avastasid nad puuri pealt kirja, mille oli saatnud Peeter Pikk-Kõrv. Kirja sees oli jänkule ka porgand kaasa pandud, mida ta usinasti sööma hakkas.

Lapsed hakkasid munajahiga pihta ja leidsid erinevaid aardeid: pisikesi šokolaadimune, üllatusmune, banaani ja pisikesi jogurteid. Vahepeal said muidugi meie keedumunad ka tulelt võetud ja üle vaadatud.

Vahepalaks oli täna jääsalat (kapsas), mida saime jagada ka jänkuga. Peale söömist läksime aga õue jooksma ja mängima. Aga vot kus ime, ka õues olid munad peidetud. Munad leitud, mängud alaku. Kasutasime värvilisi palle munade asemel, mida veeretada ja visata. Mängud olid lõbusad ja lihtsad.

Õues aeg veedetud, läksime tuppa lõunasööki sööma ning edasi unemaale. Peale ärkamist asusime uuesti sööma, seekord ahjupannkooke… nämma.
Siis aga hakkasime ülejäänud kümmet muna värvima. Teipisime munadele mustrid ning siis kastsime need värvi sisse. Munad tulid eriti lahedad ning erinevad. Lapsed võtsid oma värvituid munad koju kaasa. Ja nii lõppeski meie põnev päev.
Uudis ja fotod: Kaagjärve lasteaiarühma õpetajad
Lüllemäe Põhikool