Mesimummud programmeerivad

Viimased nädalad on Mesimummude rühmas olnud toimekad, sest õppeteemade käsitlemist on rikastanud robootikaseadmed. Lastele eneselegi märkamatult on läbi mängu õpitud programmeerimise algtõdesid. Ja see kõik on olnud nii põnev!

Putukate nädalal vaadeldi mesilaste välimust ja räägiti nende töökusest. Siis uuriti lähemalt BeeBot’te, õpiti ära nende tööpõhimõte ja lepiti kokku kasutamise reeglites. Alustuseks harjutati robotile edasi ja tagasi käskluste andmist ning loendamist – mitu korda vajutad ja mitu sammu liigub BeeBot edasi. Lisaks korrati värve ja kasutati kunstmesilasi joonistamiseks. Valmis sai vahvalt sigri-migriline ühistöö – nagu õitsvatest taimedest kirju lilleaas.

Sellel nädalal on teemaks muinasjutt „Kolm põrsakest ja kuri hunt“. Nädala alguses joonistati päikselise ilma ajal õues suurele paberile ühispilt kolme põrsakese majadega. Õpetaja lisas nende vahele Ozoboti jaoks teeraja koos käsklustega. Lapsed õppisid Ozobote käivitama ja jälgisid nende teekonda ning sellel ettetulevaid vigureid. Eriti meeldisid roboti pöörlemised ja turbokiirus. Kogemus pakkus ohtralt rõõmsaid kilkeid ja üllatusmomente.

Täna külastas hunt põrsakeste maju Coding Express rongiga. Lapsed ladusid legodest ühiselt valmis raudtee, lisasid sellele käsulauad ja ehitasid põrsakeste majad. Hunt külastas korduvalt kõiki põrsaid. Lastele pakkus palju nalja ning elevust põrsakestel majadesse põgeneda aitamine. Lavastusmängu raames said lapsed tutvuda, millise korralduse mingit värvi käsulaud rongile annab ja mida rong põrsakeste maja juures seepeale teeb. Hunti sai ninapidi vedada käsulaudasid vahetades. Näiteks võis hakata rong hoopis tagurpidi sõitma.

Kindlasti jätkavad Mesimummud programmeerimise õppimist ka edaspidi, sest laste huvi seadmete vastu on suur. Õnneks pakuvad need veel palju võimalusi õppetöö rikastamiseks ning uute teadmiste kinnistamiseks. Mesimummud soovitavad soojalt!

Õpetajad Ines ja Terje ning direktor Jana

Fotod: Lüllemäe Põhikooli fotokogu