Advendihommik Karula kirikus

Selgi aastal kogunes Lüllemäe koolipere ja külaelanikud detsembri esimese esmaspäeva hommikul Karula kirikusse, et üheskoos advendiaja saabumist tervitada.

Advendihommik algas igaühele võimalusega oma vaikne salasoov II klassi õpilaste Minna ja Anni Liisa ning õpetajate Elini ja Ave kandle- ja viiulimängu saatel süüdatavasse küünlaleeki mõelda.

Kirikuõpetaja Enno Tanilas kõneles valguse väest, headusest ja jõuluajast ning kutsus kuulajaid üles suunama pilku endasse, et leida võimalused saada jätkuvalt paremaks, teha midagi aina paremini.

Lüllemäe lasteaialapsed laulsid muusikaõpetaja Cathlen Haugase saatel jõuluinglitest.

Õpetaja Triin Tanilase lauluringi lapsed esitasid kaks laulu: “Tuisutaadi lapsed” ja “Jõuluaeg”.

Karula kirikus toimuvatel kontsertidel toimub kirikuõpetaja eestvedamisel alati midagi erilist. Sel korral palus õpetaja Tanilas leida kõigil üles oma käed ja head sõnad…

… et kallistada kaaslast oma kõrval ning talle häid soove soovida.

Maailma muudavad paremaks väikesed asjad. Igaühel on midagi, milles ta saab parem olla, olgu selleks püüd mitte kunagi enam kooliõele jalga ette panna või soov saada üldiselt lahkemaks, inimesena paremaks.

Soovid on täituma suunatud…

Peakokk Alesja kehastus päkapikuks ning tõi kirikusse kehakinnituseks koolisööklas küpsetatud ning pikapäevarühma laste ja õpetajate poolt kaunistatud jõuluaja esimesed kodupiparkoogid.

Advendihommik sai magusa lõpu.

Uudise pani kokku Ave Siilak, fotod tegi Uku Freiberg.

Lüllemäe Põhikool