Eelkool alustas

Jaanuarikuu viimasel reedel alustasid koolilapseks valmistumise teekonda 12 särasilmselt last. Rühmas on koos koolieelikud Lüllemäelt, Kaagjärvest ja Valgast. Lapsi juhendab nende tulevane klassiõpetaja Elin Lihten.

Et tuju kohe alguses rõõmsaks teha, kinkisid neljanda klassi õpilased oma uutele koolikaaslastele värvilised õhupallid. Olles ära kuulanud direktori tervitussõnad, liiguti klassi, kus veedeti kaks sisukat tundi. Tehti kirjaharjutusi, loendati hulkasid, lauldi kandle saatel regilaulu ning joonistati.

Õpetaja Elin oli just oma uute õpilaste jaoks seadnud valmis regilaulu, mida üheskoos “Sepapoiste” viisil laulda sai. Kõik lõid kaasa. Foto: Ave Kadakas

Koolimaja ringkäigul said lapsed tuttavaks hubase lugemisnurga ja avara mängualaga. Jalutati läbi kogu koolimaja ning külastati ka praegust esimest klassi, kus imetleti nende kunstitöid.

Esimese klassi õpilaste valminud töid leevikestest tutvustas õpetaja Marge Viilukas. Foto: Ave Kadakas

Esimese korruse lugemisnurka oleksid lapsed kohe pikemalt tahtnud jääda. Tulevikus on neil see võimalus. Foto: Ave Kadakas

Kohtumine lõppes saalis kullimängu ja lõputervitusega. Koolimajast lahkudes olid lapsed elevil ja õnnelikud. Lasteaeda tagasijõudnuna jagati rühmakaaslastega infot selle kohta, kui äge koolis ikka on.

Lüllemäel on saal igal vahetunnil õpilastele mängudeks avatud. Koolieelikud said ka ise järele proovida, kuidas aktiivne vahetund tundub. Foto: Ave Kadakas

Eelkool kohtub igal reedel ajavahemikul 10.10–12.00 kuni maikuu lõpuni.

Kui keegi soovib veel liituda, siis seda saab teha saates meile täidetud avalduse.

Jana Tiits