Kooliõpilased Karula hooldemajas abis

Kolmanda kooliastme inimese- ja ühiskonnaõpetuse ainekava sisaldab muu hulgas kodanikuühiskonna toimimist, sealhulgas vabatahtlikku tööd, samuti ühiskonna struktuuri. Teooria praktikasse panemiseks korraldati 16. mail Lüllemäel asuvas Karula hooldemajas talgud.

Külaskäigu jooksul tutvustas hooldekodu juhataja Sirje Tann õpilastele maja ja töökorraldust ning ühisel jõul laoti kuuri alla hulk kuivi talvepuid. Kokku läheb igal aastal hooldemaja seitsmesse ahju kütteks ligi 30 ruumimeetrit halgusid.

Nagu traditsiooniks, pakuti talgulistele pärast tempokat tööd söögitoas ka talgutoitu. Sirje Tanni sõnul on hooldemaja väga tänulik abi eest ning heameelt teeb see, et noored vanemaid meeles peavad ja abikäe ulatavad. Minevikus puudega alati appi tulnud inimestest on mitmed eemale jäänud ja seetõttu on kooli algatus eriti tänuväärne.

Suur aitäh kõigile õpilastele, kes talgutest osa võtsid ning õpetaja Valevile, kellega koostöös see omamoodi kehalise kasvatuse ja ühiskonnaõpetuse lõimingutund teoks sai.

Uudis ja fotod: Ave Siilak, inimese- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja