Külas Ukrainast pärit muusik

25. märtsil külastas Lüllemäe Põhikooli Ukrainast pärit professionaalne kitarrist Aleksandr Tsiboulski, kes kolis lapsena Austraaliasse ning tegutseb seal muusiku ja kitarriõpetajana. Kuu aega tagasi tuli ta Euroopasse vabatahtlikuna Ukraina põgenikke aitama.

Lisaks muinasjutuliselt esitatud kitarripaladele andis muusik inglise keeles ülevaate oma taustast, reisidest, muusikuelust ja hetkeolukorrast Ukrainas.

Aleksandr Tsiboulski kõneleb vabalt kolme keelt, mis kõik noorena õpitud. Ta hindab nii ukraina, vene kui inglise keelt elegantseks ja ilusaks. Foto: Ave Kadakas

Talle avaldasid väga muljet meie kooli õpilaste mitmekülgsed huvid ja ta soovitas kõigil võimalusel muusikaga edasi tegeleda.

Mitmed Lüllemäe kooli õpilased mängivad kannelt. Külaline palus, et talle seda veidi ette mängitaks. Anni Liisal avanes see võimalus. Foto: Ave Kadakas

Külaline kohtus lühidalt ka algklasside õpilastega. Julgemad praktiseerisid inglise keele oskuseid ja küsisid küsimusi, kõik said kuulata Aleksandri pillimängu. Foto: Laidy Kiisler

Aleksandr Tsiboulski virtuoosset kitarrimängu saab vaadata-kuulata näiteks siit:

Külli Teder, Ave Kadakas