Lüllemäe Põhikooli mudilaskoor juubelilaulupeol

4.–7. juulil toimus Tallinnas juubelilaulu- ja tantsupidu „Minu arm“. Lüllemäe Põhikooli mudilaskooril oli suur au ja privileeg sellest suurest peost osa saada. Mõnel lauljal õnnestus juba mitmendat korda laulupeole saada, kuid päris mitmele õpilasele oli see esmane kogemus laulda laulukaare all suurele publikule nii paljude inimestega koos. Samuti oli see minule juhendajana esmane kogemus viibida suurel laulupeol oma esimese mudilaskooriga.  Emotsioonid olid vägevad, lapsed olid rõõmsad, heatahtlikud, sõbralikud, kokkuhoidvad, vaprad. Mõningatel juhtudel jäi kannatusest veidi puudu, aga see oli ka arusaadav.

Harjutamine teeb meistriks. Laulukaare all proovi tegemiseks harjutati ka kannatlikku ootamist.

Esimene laulupeo päev oli üsna pikk ning väsitav. Kell 8.00 alustaime pealinna poole sõitu, et õigeks ajaks rongkäigule jõuda. Linna jõudes vahetasime kibekiiresti vabaaja rõivad rahvarõivaste vastu ning kogunesime reipal sammul rongkäigu kogunemispaika Kaarli puiesteele. Lüllemäe mudilastel oli uhke tunne sammuda laulukaare poole Valgamaa rivi alguses koos vallavanemaga. Lausime ja hõiskasime terve tee rõõmsalt „Lüllemäel oled mäel, rõõmus oled iga päev.“ Rongkäigus olid eriti vaprad meie kõige pisemad lauljad Kaspar, Tõru ja Laidy, kes kiirele sammule kenasti vastu pidasid.

Laulupeorongkäigus. Foto: Tiit Lepp

Jõudes lauluväljakule, saime maitsta laulupeosuppi, puhata jalga ning oodata. Oodata seda kõige tähtsamat – tule süütamist. Ja siis see pidulikkus algas. Kuulasime ja vaatasime, kuidas ühendkoorid oma võimsust näitasid. Kahjuks rammu meil nii palju ei olnud, et tervet kontserti oleks jaksanud kuulata. Mõned lapsed olid natuke rohkem väsinud kui teised ning sellega tuli arvestada. Seadsime sammud ööbimispaiga poole.

Teine päev algas väikese jalutuskäiguga lauluväljaku suunas. Sel korral oli tunne veel ülevam, sest oli ju meie kord laulda. Kõigepealt harjutasime ühiselt koos teiste mudilastega. Seejärel jõudis kätte erilisest erilisem hetk – laulda meeletult rahvarohkele publikule! Ja teha seda nii, et ei kardagi. Lapsed ütlesid, et see tunne oli vägev – tuleme teinekordki!!!

Kohe-kohe algab! Foto: Cathlen Haugas

Meie esinemist oli kuulama tulnud ka kooli direktor, kes tundis Lüllemäe laste üle suurt uhkust. Tal õnnestus publiku seas kohtuda ERR-i reporteri Anu Välbaga, kes otsis toredat lapsevanemat, kellega otseülekandesse vaheklippi filmida. Nii viiski direktor reporteri kokku meie lapsevanem Maigiga, kes andis armsa intervjuu ja kogu Eesti võis kuulda, kui tore koht on Lüllemäe ja kui vahva kool meil siin on.

Tehtud! Foto: Birgit Tuulemets

Peol osalesid:  Laidy Kiisler, Tõru Teder, Kaspar Kaseorg, Genis Leegiste, Oliver Sisov, Minna Murumets, Anni Liisa Kadakas, Marta Teder, Meribel Pormeister, Kärt Post, Erik Rapur, Tõiv Peegel, Romet Juhkam, Kristofer Falilejev, Tõnn Freiberg, Christopher Madissoo, Rasmus Erik Kadakas, Mait Kukk, Mihkel Kukk, Lisandra Lees, Mesike Meresaar, Mariliis Vaga ja Lee Õunapuu.

Saatjad: Maigi Lepik ja Birgit Tuulemets.

Suur tänu vanematele ja klassijuhatajatele meeldiva koostöö eest!

Kojusõit! Foto: Cathlen Haugas

Uudis: Cathlen Haugas