Poistenädal lasteaias – teadmised ja trall igale poisile ja tüdrukule

Eelmisel nädalal toimus Lüllemäe lasteaias meeletult palju. Neli päeva järjest õpiti midagi teistmoodi uut ning käisid vahvad külalised.

Teisipäeval oli külas Valga politsei

Kelleks sa saada tahad? Sellele küsimusele on lastel alati keeruline vastata, sest mõelge ise – tänapäeval ei tea ka 40-aastased inimesed ju, et kelleks või milliseks nad enesearengu lõpmatul teel jõuda soovivad. Miks siis väike inimene peaks oskama kohe vastata? Aga politseiga jutuajamine ning liikluskultuuri õppimine on just need asjad, mis panevad väikesed pead mõtisklema, kui äge see kõik on.

Kui saab veel uudistada politsei auto sisse ja politsei ka veel vilkurid tööle paneb, siis see on veel eriti lahe. Palju lahedam kui multikate või YouTube’i vahtimine.

Kolmapäeval oli külas Valgamaa Kaitseliidu Malev

Aga kolmapäeval läksid autod veelgi suuremaks ning tegevused huvitavamaks. Valgast väljus Kaitseliidu auto, korjas Kaagjärvelt me Päikeselaste rühma peale ning sõitis Lüllemäele.

Lapsed õppisid, kuidas ilma tikkudeta tuld alustada, kuidas vinnata kaaslast telkmantlil ning kuidas passib pähe kiiver.

Õpetajad panid selga ka sõjaväelase vesti. Peab ütlema, et vähemalt Ulvile passib selline rüü ütlemata hästi. Antagu talle välja kindrali paberid!

Loomulikult tekitas palju elevust autokastis mööda Lüllemäed ringi sõitmine. Milleks meile liinibussid, kui lapsed võiks iga päev igast taluotsast sellisesse kasti ronida?

Neljapäeval oli Mardipäev

Neljapäeval toimus ütlemata palju. Kõigepealt oli koolimaja saalis hommikul esimese tunni ajal algklasside marditrall. Mängiti mänge, arvati mõistatusi ning lauldi, nii nagu on mardipäevale kohane.

Lasteaias Mürakarude rühmas toimus sellel ajal isadepäeva hommik. Koos mängiti, ehitati ning arutati maailma asju.

Pärast kella ühtteist said kooli mardid ning lasteaia lapsed ja vanemad mänguväljakul kokku. Oi, kus siis läks trall lahti – “Mardil küüned külmetavad”, vahva “kukepoks” ning “Sokuke” saputas loomulikult kõik läbi.

Aga ega Kaagjärve oma martidega Lüllemäest miskit pidi maha ei jää. Vaadake vaid seda seltskonda, neid kostüüme ja ehedaid nägusid.

Kaagjärve raamatukogul oli ka sünnipäev ning nii sellest videost on näha, kui hästi üks marditrall sellesse päeva sobis.

Reedel oli külas Valga Päästeamet

Reedel oli Lüllemäe külas Valga Päästeamet. Toimus programm “Tulest targem”.

Aga seda lausa reaalse elu puudutusega. Nimelt saabusid Valgast Lüllemäele kaks päästeautot, aga juhtus nii, et saabus kutsung õnnetuskohale. Nii nägid lapsed reaalselt, kui kiiresti üks auto kokku pakiti, mehed sisse hüppasid ning sõitsid minema, et teha oma tööd.

Teine auto jäi Lüllemäele ning lapsed said kõike katsuda ning pärast ütles nii mõnigi, et tahab saada tuletõrjujaks.

Sellised aktiivsed nädalad meeldivad lastele väga. Suur kiitus ja au lasteaia õpetajatele, kes sellise vahva programmi kokku panevad ning läbi viivad!