Sõpraderohke perepäev

Esmaspäeval, 13.novembril oli Lüllemäe Põhikoolis perepäev, kuhu oli kutsutud nii kooli kui lasteaia pered. Loomulikult osad need pered ristuvad – lasteaia perede hulgas on ka koolilapsi ja koolilaste perede hulgas on lasteaia rüblikud. Kuid on märkimisväärne, et esmaspäeval oli kohal 38 peret. Ju meil on koos põnev.

Perepäeva algas väikese meeleoluka kontserdiga kooli saalis. Laulsid erinevas vanuses lapsed. Võiks vist isegi öelda, et kõige meeleolukam oli lasteaia Mesimummude rühma õunalaul.

Aga ka kõik teised viis pala olid mõnusad kuulata.

Niisama seina äärde ei jäänud sel kontserdil seisma keegi, ühistants võttis jalad tatsuma ja näod naerule.

Pärast kontserti algasid töötoad. Neid oli seekord lausa seitse ja need olid marudad. See on lihtsalt imetlusväärne, mis süvenemiselamuse suudavad Lüllemäe õpetajad peale pikka esmaspäevast tööpäeva kokku panna.

Töötubadel olid loomulikult ka meeleolukad pealkirjad.

Mis kirjas, see meeles

Tehnoloogia klassis sai teha võtmehoidjaid ja külmkapimagneteid. Mõlemad on väga olulised asjad igapäevaelus. Külmkapi peale saab panna magnetiga kinni meeldetuletuste paberi ning võtmed vajavad saba, et nad liiga palju ära ei kaoks.

Liiguta, liiguta, ikka liiguta

Saalis sai end proovile panna väga põnevates sportmängudes. Viska, lihtsalt viska käterätikuga palli või aja taga erineva suurusega palle.

Tal taad nutti om

Mängutoas tuli lahendada võrukeelseid ristsõnu ja huvitavaid mõistatusi. Samuti tuli igal perel kokku panna pusle.

Ärge segage!

Muusikaklassis toimus selline karaokepidu, millele võiks suisa panna nimeks Lüllemäe Kuldsuud! See esmaspäevane tants ning trall oli ilmselt Valmierani kuulda.

Inseneripisik

Üleval teisel korrusel viisid Viljo ja Lauri läbi suurepärane töötoa “Inseneripisik”. See aktsioon sidus kokku arvutuslükati, arvelaua käsitlemise ja sillaehituse tehnoloogiad.

Tühi kott ei seisa püsti

See töötuba oli suurepärane koostöö näide. See, kuidas sai meie õpetajate oma toorainest võileiva materjali kokku, on juba märkimisväärne. Külli tegi leiva, Heidi pere hirvevorsti, Mart tõi kitsejuustu ja võid, Ele ja Marge kurki, Triin värsket, Sirle erinevaid hoidiseid, Elin tomateid. Loomulikult tuli nipet-näpet ka poest kõrvale osta, aga võileivad ja võileivad pealkirjad tulid vägevad.

Lõpuks rändasid võileivad loomulikult suhu. Värske toit on söömiseks.

Triks-traks kääridega, niks-naks näppudega

Elini klassis toimus praktiline tükeldamine. Ega kooli kott-toolid niisama oma elu pikalt ei ela. Neid on vaja täita, neid on vaja inspireerida. Inimesed tükeldasid porolooni ning täitsid õpilaste lemmiklösutamise asju. Kott-toolid on jälle koolimajas täisvõimsusel.

Samuti oli koolimajas meeleolukas fotonurk, kus sai teha endast meeldejäävaid pilte.

Perepäev oli mõnus aktiivne hetk me kõigi kiires igapäevaelus. Selline esmaspäeva õhtu on inspireeriv!