Rahvusvaheline kirjaoskuse päev – 8. september

Sisulised tähtpäevad on olulised. Täna on päev, mille jooksul väärtustame kirjaoskust kui võimalust oma võimete kasutamiseks. Lugemine ja lugude kuulamine on Lüllemäe väikeste mudilaste seas populaarsed tegevused.

Aga sel nädalavahetusel on veel üks väga tähtis tähtpäev – vanavanemate päev.

Nende kahe olulise tähtpäeva puhul käis täna 1. klassil külas Teele Eliise vanaema Ingrid. Ta luges Meelika Saarna raamatust “Kuldsed põrnikad” ette loo, milles Miia ja Piia jutustavad oma suvest maavanaema juures. Pärast kuuldud lugu arutlesid õpilased kirjaoskuse tähenduse ja vajalikkuse üle ning jutustasid oma vanavanematest. Külakostiks toodud maiustused maitsesid ka loomulikult hästi.

Vanaema Ingrid, ema Sigrid ning meie esimese klassi tüdruk Teele Eliise on ehedad karakterid Lüllemäe kooli loos. Nii Ingrid kui Sigrid olid Lüllemäe kooli õpilased ja nüüd on seda olnud kaheksa päeva juba ka Teele Eliise. Kolm põlvkonda, aga seesama Lüllemäe kool!

Elagu lood meist ja me esivanematest, mida me edasi jutustame!