Rändav Jaan on koolimajas tagasi!

Neljapäeval 19. oktoobril toimus Lüllemäe Põhikoolis Jaan Lattiku päev. Päeva esimeses pooles oli meil asja ka Lüllemäe surnuaiale, et tähistada teise tuntud kirjaniku Valev Uibopuu ümmargust sünniaastapäeva.

Aga Lattiku päev on traditsiooniline ettevõtmine Lüllemäe Põhikoolis, sel päeval saab koolipere hinge soojust. Meile tulevad sel päeval külla teised koolid ning  kõik koos saame värskes õhus liikuda.

Kontsertaktus Karula kirikus Lüllemäel

Pärast lõunasööki toimus neljapäeval mälestuskontsert koos sõnavõttudega Lüllemäel kirikus. Sündmuse keskne teema oli kodu.

Kodust inspireeritud lõike Lattiku loomingust luges ette Astrid, kirikuõppetaja Enno Tanilas rääkis kodu tähendusest ja tähtsusest ning koolilapsed laulsid ja mängisid kodust inspireeritud laule. Kõlasid nii kaunid soololaulud kui soojus puges hinge marudatest ühislaulmistest.

Lattiku jooks

Pärast kontserti liikusime tagasi koolimaja juurde, mille ees toimus jooksule registreerimine ning õhus oli tunda mõnusat särinat. Liikusime koos suure bussi peale ning sõitsime Mäkiste talu juurde, kus asub Lattiku mälestuskivi.

Võsast karjapoisi kombel sai traditsiooniliselt murtud teatepulgad ning Valev andis kivi juures viimased juhtnöörid jooksjatele ja siis kõlaski start.

Esmalt pistsid punuma teatemeeskonnad, neid oli stardis viis – Lüllemäe Põhikooli õpilased, Valga Põhikool, Tsirguliina Kool, Priimetsa Kool ning Lüllemäe õpetajate teatemeeskond. Teatemeeskondade stardile järgnes individuaalvõistlejate ning liikumisentusiastide jooksu algus. Aga võitjad on sel päeval kõik, kes raja läbivad.

Samuti milline üllas hetk on karjapoisi teatepulka rajal edasi anda kaaslasele.

Lattiku teatejooksu auhind, Lattiku mälestuskivi väike koopia”, “Rändav Jaan” on viimastel aastatel läinud külaliskoolidele. Kuid mitte seekord, neljapäeval oli meie kooli võistkond koosseisus Laila Kiisler, Tõiv Peegel, Karine-Meribel Liivamägi, Tõru Teder, Kairi-Annabel Liivamägi, Joonas Õunapuu, Kaspar Kaseorg, Kristofer Falilejev kõige kiiremad. Lüllemäe Põhikool oli esimesene vana kiriku juures Lüllemäe kohal!

Jooksmine ja liikumine ilusal sügispäeval on mõnus, täpselt sellise vahva emotsiooniga kulgesid inimesed maalilisel maastikul Lüllemäe suunas.

Loomulikult lõid matkal kaasa ka me lasteaia Mesimummude, Mürakarude ja Päikeselaste rühmade lapsed ja õpetajad.

Finišis on mõnus hetk, olenemata sellest, et kas sa oled maailma tippjooksumees ja jooksed maratoni kahe tunniga või just läbisid Lattiku raja 30 minutiga.

Kui jooks sai joostud, siis said kõik, kes osalesid maitsvat suppi ja kohupiima Lüllemäe Põhikooli sööklas ning siis oligi käes autasustamise hetk.

Koolimaja ees said kaela medalid erinevate vanuseklasside parimad jooksulapsed ja ka täiskasvanud naised, mehi oli selgi korral kogunenud Lattiku jooksule üksikud. Siit siis üleskutse järgmisteks aastateks – palun rohkem mehi!

Traditsioonid on iga kooli jaoks olulised, liiatigi, kui saab kaasata teisi koole ja häid toetajad, näeme oktoobris 2024!

Täname südamest ja suure aupaklikusega toetajaid – Valga vald, Kaitseliidu Valga Malev, Maks & Moorits, elektroonikapood Bitboard, Võru Instituut, Liikumisaasta. Evelt saime meeletult head kommid, Raivolt ja GoBusilt bussikaardid, Kadrilt pinalid, Marialt vahvad raamatud, Lilianilt suurepärased Karula raamatud ja kindlasti läks keegi meelest ära!