Lüllemäe kool meenutas kirjanik Valev Uibopuud tema 110. sünniaastapäeval

19. oktoobril pöörati Lüllemäe koolis suurt tähelepanu Jaan Lattikule, kuid ei unustatud ka Lüllemäe uuele surnuaiale maetud kirjanik Valev Uibopuud, kellel oli sel päeval 110. sünniaastapäev.

Uibopuu haual süütasid õpilased, direktor ja õpetajad küünlad ning loeti ka mõningaid tekstikatkendeid kirjaniku rikkalikust romaani- ja novelliloomingust. Kaks päeva varem korrastasid III kooliastme õpilased Uibopuu haua ja istutasid sinna värsked sügislilled.

Valev Uibopuu (1913-1997) sündis Lüllemäe lähedal Õrus metsavahi pojana. Vabas Eestis töötas ta peamiselt ajakirjanikuna ning 1944. aastal põgenes koos paljude teiste kirjanikega Rootsi, kus tegutses kirjaniku, ajakirjaniku ja ülikooli õppejõuna. Väga aktiivselt tegutses ta Eesti kirjanike kooperatiivis.

Kuigi Uibopuu suri Rootsis Lundis, maeti ta tema enda soovil Lüllemäe surnuaiale oma isa kõrvale.

Fotod: Anni Liisa Kadakas, Elina Allas

Tekst: Elina Allas