Jaan Lattiku jooks ootab Sind 19. oktoobril

Oktoober on käes ning oktoober on Lüllemäe koolis Lattiku kuu. Neljapäeval, 19. oktoobril toimub kirjaniku ja riigimehe 145. sünniaastapäeva tähistav mälestusjooks ja -kõnd “Teejuht 2023”.

Lüllemäe Põhikool ootab osa võtma kõiki liikumist väärtustavaid inimesi olenemata vanusest ja sportlikust vormist. Sel aastal kuulutame oktoobris välja ka Lattiku teemalise kirjutamisvõistluse, millele ootame Sinu lennukaid mõtteid.

Ühesõnaga, jalad ja näpud soojaks, pea helgeks ning püsi lainel!

Orienteeruv ajakava neljapäeval 19. oktoobril:

12.30-13.00 Kontsert-mälestusteenistus Karula kirikus Lüllemäel

13.10-13.30 Jooksule-kõnnile registreerimine kooli võimlas

13.35 Busside väljumine stardipaika koolimaja juurest

13.45 Lühikõned ja ergutused Jaan Lattiku mälestuskivi juures

14.00-15.30 Mälestusjooks ja -kõnd distantsil Mäkiste talu – Karula vana kirik

14.45-15.30 Supp ja maius kooli sööklas

15.30-16.00 Autasustamine ja päeva kokkuvõte Lüllemäe Põhikoolis

Teatejooks “Meie noored”

Lattiku teatejooksule “Meie noored” on oodatud lähemate ja kaugemate koolide põhikooliastme noored. Võistkonda kuulub kaheksa 7–18 aastast “Meie noort” (võistkonnas I kooliastmest 2 õpilast, II kooliastmest 3 õpilast ja III kooliastmest 3 õpilast, nende seas vähemalt 3 tüdrukut).

Jooks ja kõnd toimub Lattiku noortejutu “Teejuht” jälgedes. Vastavalt jutule kulgeb rada Jaan Lattiku sünnitalu Mäkiste teeotsas asuva mälestuskivi juurest Karula vana kiriku juurde. Raja pikkus 5,5 km

Teatejooksu võitvale noortevõistkonnale kuulub aastaks Rändav Jaan (Jaan Lattiku mälestuskivi väike koopia). Parimatele noortele teatejooksjatele diplomid, medalid. Lisaks rõõm kenast päevast.

Loomulikult pakuvad noorsoole konkurentsi Lüllemäe Põhikooli “Meie vanad” teatemeeskond.

Soolojooks ja -kõnd

Lisaks võistkondadele on Lattiku jooksule oodatud kõik individuaaljooksjad ja lihtsalt liikujad. Ka kepikõnniks on distants väga sobilik. Loomulikult saavad parimad jooksjad ja kepikõndijad tunnustatud, aga eelkõige on tähtis liikumine ning peast noor olemine. Tule jookse, sörgi, kõnni!

Kuidas registreerida?

Teatevõistkondade, soolojooksjate/-kõndijate/-kepikõndijate eelregistreerimine toimub 17. oktoobrini e-posti aadressil kool@karula.edu.ee .

Nimeline registreerimine toimub võistluspäeval kell 13.10–13.30 kooli võimlas.

Teatevõistkonnad täidavad osavõtunimekirja ja esitavad kohtunikule. Eelregistreerumiseta soolojooksjad/-kõndijad/-kepikõndijad täidavad osavõtukaardi ja esitavad kohtunikule.

Näeme juba varsti! Kirjutame õige pea lisainformatsiooni, mis on sel aastal Lattiku jooksul uut.