Teleskoobivaatlus Lüllemäel – kutse

Lüllemäe Põhikool kutsub Sind kolmapäeval, 19. septembril kell 20.00-21.30 Eesti Astronoomia Seltsi korraldatavale teleskoobivaatlusele Lüllemäe terviseradade infotahvli juures, koolist teisel pool teed. Selge ilma korral saab läbi teleskoobi vaadata Kuud, punast planeeti Marssi ja rõngaga planeeti Saturni. Vaatlust viib läbi astronoom Taavi Tuvikene, kes jagab selgitusi ja vastab küsimustele.

Vaatlusõhtule tulles on oluline soojalt riietuda. Teleskoobi juures seistes hakkab kergesti külm, eriti kui ilm on tuuline.

NB! Vaatlus toimub ainult selge ilmaga! Algselt teisipäevale planeeritud õhtu lükkus edasi kolmapäevale. Kui taevas on ka kolmapäeval pilves, lükkub vaatlusõhtu määramata ajaks edasi.

Teleskoobifoto Jupiterist. Allikas: www.telescopeguide.org